Foto: Ve dne v noci, stále v kleci. Ne kožešinovým farmám?

Foto: Ve dne v noci, stále v kleci. Ne kožešinovým farmám?
Kožešinových farem je v Česku celkem jedenáct a ročně zabijí více jak deset tisíc zvířat. Za jejich úplný zákaz nyní celý týden nepřetržitě protestují před ministerstvem aktivisté ze spolku OBRAZ (Obránci zvířat). Po osmi hodinách se střídají v kleci, nehledě na počasí a čas.
"Jde o apelování na odpovědné politiky, zejména na pana ministra Mariana Jurečku, aby respektoval nejen práva zvířat, ale i přání 68 procent obyvatel této země, jež si nepřejí chov kožešinových zvířat," říká mluvčí spolku Daniel Cao s odkazem na dva roky starý průzkum veřejného mínění.
"Ministerstvo zemědělství se nehodlá rozhodovat na základě nátlaku žádné lobbistické organizace a bude se snažit najít kompromis přijatelný jak pro chovatele kožešinových zvířat, tak pro skupiny ochránců zvířat," uvedl mluvčí úřadu Hynek Jordán. Podle něj je podnikání kožešinových farem legální a legitimní a má obdobné podmínky jako v dalších evropských státech.
"Kompromis neexistuje, jsou to divoká zvířata a je absurdní si myslet, že liška, která má teritorium desítky kilometrů, tak bude v pořádku v kleci, která nemá ani metr,“ oponuje mluvčí Daniel Cao. "Jediným řešením je úplný zákaz chovu a zabíjení těchto zvířat," dodává.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
17. 8. 2015 17:59
Přímo před budovou ministerstva zemědělství stojí ode dneška na celý týden klec, v níž je neustále zavřený člověk. Protest žádá zrušení chovů lišek či norků.
 

Právě se děje

Další zprávy