Foto: Včera mě vyhodili z vlády. Poslanec Babiš vyrazil mezi lidi, seniory zval na Čapí Hnízdo

Šéf ANO Andej Babiš ve čtvrtek zahajoval předvolební kampaň v Kutné Hoře.
Kutná Hora je první místo, kam Andrej Babiš zavítal poté, co ho prezident Miloš Zeman odvolal z postu ministra financí. Na oslovení "pane poslanče" si ještě nezvykl. "Říkejte mi Babiš," požádal dopoledne vedení Střední odborné školy a Středního odborného učiliště řemesel.
Debaty určené pro místní učiliště se babička jednoho ze studentů nemohla účastnit. Alespoň zastavila exministra financí na parkovišti a předala mu malé srdce se zelenou stužkou.
Trávníky uhrabané, chodníky uklizené. Škola se na návštěvu přichystala.
"Učte se cizí jazyky, máte perspektivu, vybrali jste si dobrý obor," chválil Babiš učně za to, že se věnují řemeslu. O chvíli později jim ukázal vedle motivace i populistickou zkratku - někteří lidé na sociálních dávkách podle něj parazitují. Na prostou otázku, jaké životní úspěchy mimo byznys a politiku považuje za největší, v prvním okamžiku odpověděl: "Jediný jsem ukázal daňové přiznání za 20 let."
Foto: Matej Slávik
Kateřina Frouzová Matej Slávik, Kateřina Frouzová
26. 5. 2017 17:06
První výjezd předsedy ANO Andreje Babiše po odvolání z vlády směřoval do Kutné Hory. Ve Středočeském kraji, kde bude v parlamentních volbách kandidovat z pozice lídra, tak zahájil ostrou kontaktní kampaň. Babiš chce vyrazit snad do všech českých měst a obcí. Bude se v nich obhajovat a kritizovat Miroslava Kalouska i média.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy