Foto: Včera mě vyhodili z vlády. Poslanec Babiš vyrazil mezi lidi, seniory zval na Čapí Hnízdo

Šéf ANO Andej Babiš ve čtvrtek zahajoval předvolební kampaň v Kutné Hoře.
Kutná Hora je první místo, kam Andrej Babiš zavítal poté, co ho prezident Miloš Zeman odvolal z postu ministra financí. Na oslovení "pane poslanče" si ještě nezvykl. "Říkejte mi Babiš," požádal dopoledne vedení Střední odborné školy a Středního odborného učiliště řemesel.
Debaty určené pro místní učiliště se babička jednoho ze studentů nemohla účastnit. Alespoň zastavila exministra financí na parkovišti a předala mu malé srdce se zelenou stužkou.
Trávníky uhrabané, chodníky uklizené. Škola se na návštěvu přichystala.
"Učte se cizí jazyky, máte perspektivu, vybrali jste si dobrý obor," chválil Babiš učně za to, že se věnují řemeslu. O chvíli později jim ukázal vedle motivace i populistickou zkratku - někteří lidé na sociálních dávkách podle něj parazitují. Na prostou otázku, jaké životní úspěchy mimo byznys a politiku považuje za největší, v prvním okamžiku odpověděl: "Jediný jsem ukázal daňové přiznání za 20 let."
Foto: Matej Slávik
Kateřina Frouzová Matej Slávik, Kateřina Frouzová
26. 5. 2017 17:06
První výjezd předsedy ANO Andreje Babiše po odvolání z vlády směřoval do Kutné Hory. Ve Středočeském kraji, kde bude v parlamentních volbách kandidovat z pozice lídra, tak zahájil ostrou kontaktní kampaň. Babiš chce vyrazit snad do všech českých měst a obcí. Bude se v nich obhajovat a kritizovat Miroslava Kalouska i média.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy