Foto: Města se zelenají odhozenými stromky. Podívali jsme se, co se s nimi děje poté

Foto: Města se zelenají odhozenými stromky. Podívali jsme se, co se s nimi děje poté
Je po Třech králích a česká sídliště se tradičně začínají zelenat více, než je obvyklé.
Lidé hromadně odkládají své nepotřebné vánoční stromky k popelnicím, a speciálním posádkám popelářských vozů tak začínají každoroční zelené šichty.
Popeláři Pražských služeb vyjíždějí každý den časně z rána, aby z metropole odvezli 236 tun stromků (údaj za loňský rok). Další desítky tun odváží pracovníci konkurenčních firem.
Pražské služby pravidelně v tuto část roku vyčleňují na odvoz několik popelářských vozů, které nedělají nic jiného, než že odváží stromky od popelnic.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
12. 1. 2021 18:06
U českých popelnic je momentálně dost možná více stromů než v kůrovcových lesích na Vysočině. Co se ale s vaším smrčkem stane poté, co ho odstrojíte a odložíte ke kontejneru? Podívali jsme se na osud vánočních stromků vyhozených v hlavním městě.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Držitel několika francouzských filmových cen podlehl rakovině

Ve věku 69 let zemřel francouzský herec a scenárista Jean-Pierre Bacri. Stanici BFM TV to oznámil umělcův agent. Držitel několika francouzských filmových cen César Bacri podlehl rakovině.

Bacri se narodil v roce 1951 na severu Alžírska. Na začátku 60. let se s rodinou přestěhoval do Francie, na stříbrném plátně i na divadelních prknech se poprvé objevil v 80. letech. V této době se setkal také se svou pozdější partnerkou, režisérkou a scenáristkou Agnès Jaouiovou, s níž spolupracoval na řadě divadelních her a filmů. Jejich poslední snímek - komedie Place publique (Veřejné místo) - byla do francouzských kin uvedena v roce 2018.

V 90. letech získal společně s Jaouiovou první divadelní Moliérovu cenu a za scénář ke komedii režiséra Alaina Resnaise Smoking/No Smoking (Kouření/Zákaz Kouření) také Césara. Tuto cenu za scénář získal ještě několikrát, jednoho Césara dostal za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Šest členů rady vlády pro Romy kritizuje ombudsmana za postoj ke strategii integrace. Křeček cíleně podkopává důstojnost Romů i svého úřadu, uvedli

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy