Fotky: V Praze pluje nový přívoz, spojil Karlín a Holešovice

Fotky: V Praze pluje nový přívoz, spojil Karlín a Holešovice
V pátek sedmého srpna slavnostně vyplul v Praze na Vltavu nový, v pořadí už šestý lodní přívoz.
Spojuje Holešovice (kde zrovna čekají pasažéři) s ostrovem Štvanice a Karlínem. Praha 7 si od toho slibuje větší oživení jinak nepříliš využívaného ostrova.
Slavnostního křtu se kromě jiných zúčastnili jak starostové Prahy 7 Jan Čižinský a Prahy 8 Roman Petrus, tak i primátorka Adriana Krnáčová.
Která novou loď pokřtila, byť na druhý pokus, neboť lahev se nejdříve odmítla rozbít.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
7. 8. 2015 16:45
Po Vltavě v metropoli pluje již v pořadí šestý přívoz. Luxusní plavidlo připomínající party loď z Karibiku spojuje čtvrti Karlín a Holešovice a ostrov Štvanice. Jízda je běžnou součástí pražské MHD.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy