Fotky: V Praze pluje nový přívoz, spojil Karlín a Holešovice

Fotky: V Praze pluje nový přívoz, spojil Karlín a Holešovice
V pátek sedmého srpna slavnostně vyplul v Praze na Vltavu nový, v pořadí už šestý lodní přívoz.
Spojuje Holešovice (kde zrovna čekají pasažéři) s ostrovem Štvanice a Karlínem. Praha 7 si od toho slibuje větší oživení jinak nepříliš využívaného ostrova.
Slavnostního křtu se kromě jiných zúčastnili jak starostové Prahy 7 Jan Čižinský a Prahy 8 Roman Petrus, tak i primátorka Adriana Krnáčová.
Která novou loď pokřtila, byť na druhý pokus, neboť lahev se nejdříve odmítla rozbít.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
7. 8. 2015 16:45
Po Vltavě v metropoli pluje již v pořadí šestý přívoz. Luxusní plavidlo připomínající party loď z Karibiku spojuje čtvrti Karlín a Holešovice a ostrov Štvanice. Jízda je běžnou součástí pražské MHD.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Rusko zmrazilo účty rádiu Svobodná Evropa, udělilo mu několik pokut

Moskva zmrazila ruské účty americké rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL). Oznámila to stanice, kterou už dříve ruské úřady označily za "zahraničního agenta" a udělily jí několik pokut za to, že ve svém zpravodajství tuto informaci neuvádí. V moskevských kancelářích RFE/RL dnes zasahovali exekutoři, což podle stanice znamená, že se Rusko nezaplacené pokuty rozhodlo vymáhat.

Ruské úřady letos stanici vyměřily pokuty v celkové výši zhruba jednoho milionu dolarů (asi 21,7 milionu Kč). RFE/RL je odmítla zaplatit a obrátila se na Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. "Pracovníci ruského exekutorského úřadu zahájili řízení proti ruské pobočce RFE/RL kvůli nezaplaceným pokutám uděleným za porušení kontroverzního zákona o zahraničních agentech," uvedla stanice na svých internetových stránkách. Exekutoři v kancelářích strávili zhruba dvě hodiny sepisováním majetku a vybavení, práci novinářů nenarušili.

Ruský zákon o "zahraničních agentech", který se vztahuje na nevládní politické organizace a média přijímající finanční příspěvky ze zahraničí, je široce kritizován jako pokus zdiskreditovat kritické zpravodajství. Ruský cenzurní úřad Roskomnadzor loni nařídil médiím, kterých se zákon týká, aby ke zprávám ve vysílání, příspěvkům na sociálních sítích a audiovizuálním materiálům přidávaly dlouhé prohlášení objasňující, že obsah vytvořilo médium "plnící funkci zahraničního agenta".

RFE/RL se nařízení odmítla podřídit a za porušování zákona kvůli tomu dostala několik pokut. Podle ní jsou finanční postihy součástí kampaně, která má stanici přimět k odchodu z Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy