Foto: Uzavřená nemocnice volá na pomoc veřejnost, má málo roušek. Pomáhají i studenti

Foto: Uzavřená nemocnice volá na pomoc veřejnost, má málo roušek. Pomáhají i studenti
Krajská nemocnice v Liberci se ve snaze ochránit před koronavirem kompletně uzavřela. Tímto opatřením vyniká mezi českými špitály.
Že by došly, si nepřipouští. "Věříme, že se to nestane," říká odhodlaně na konci dne.
Vše si přitom vymýšlí a organizuje sama, svépomocí a prakticky bez dodaných manuálů. Ministerstvo ani nikdo jiný instrukce neposlal.
S osmnáctimetrovým stanem pomohla nemocnici začátkem týdne armáda. Ve středu v něm probíhají poslední čištění a přípravy.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
19. 3. 2020 6:00
"Ve skladu máme aktuálně poslední stovky kusů ústenek," sděluje suše ve středu mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. Zařízení proto vyzvalo na Facebooku, aby jim lidé nějaké darovali, pokud mají. Za den se jich sešlo skoro pět set. Nemocnice kromě toho kompletně uzavřela svůj areál a spouští drive-in kontrolu na koronavirus. Vše si přitom plánují sami, i za pomoci studentů. Podívejte se.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Lidovci nepůjdou do vlády se stranami, které podpoří manželství pro všechny

Lidovci budou požadovat záruky, že případná vládní koalice s jejich účastí neschválí manželství pro stejnopohlavní páry. V předvolebním rozhovoru pro Deník N to řekl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Pro lidovce by podle něj bylo nepřijatelné i to, aby jednotliví poslanci vládních stran hlasovali volně, a manželství pro všechny by tak mohlo projít hlasy z opozice. Nad Jurečkovým vyjádřením se pozastavili zástupci STAN a Pirátů.

Jednou z variant povolebního uspořádání je vznik vlády s účastí koalice Spolu, kterou s lidovci tvoří ODS a TOP 09, a koalice Pirátů a STAN. Záležet bude na výsledku sněmovních voleb, které se konají počátkem října.

Lidovci budou k manželství pro stejnopohlavní páry vyžadovat dohodu, že nebude schváleno s podporou vládních stran, vyplývá z Jurečkova vyjádření. "Já si neumím představit, že by KDU-ČSL byla ve vládě a vládní koaliční většina něco takového prohlasovala," řekl. "V ten okamžik by vládní koalice skončila," dodal. Může na tom ztroskotat i vytvoření vlády, podotkl. Jde podle něj o jednoznačnou prioritu lidovců, na které budou trvat.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Darida zůstal při výhře Herthy na lavičce, nezahrál si ani Zima

Fotbalisté Herthy Berlín po úvodních třech porážkách v německé lize podruhé za sebou vyhráli. Na domácím stadionu porazili v předehrávce 5. kola nováčka Fürth 2:1. Český záložník Vladimír Darida zůstal v týmu vítězů jen na lavičce.

V italské lize si zase nezahrál český reprezentační obránce David Zima, který jen přihlížel výhře FC Turín 1:0 v Sassuolu. Jediný gól utkání vstřelil v 83. minutě Chorvat Marko Pjaca.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Hertha Berlín - Fürth 2:1 (61. Ekkelenkamp, 79. vlastní Bauer - 57. Hrgota z pen.).

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Sassuolo - FC Turín 0:1 (83. Pjaca).

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:

Štrasburk - Mety 3:0 (26. a 40. Diallo, 6. Ajorque z pen.).

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Vigo - Cádiz 1:2 (65. Mina - 38. Lozano, 43. Espino).

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Newcastle - Leeds 1:1 (44. Saint-Maximin - 13. Raphinha).

Další zprávy