Foto: Tady potkáte ďábla, smrtonoše i klokany. Pražská zoo otevřela Darwinův kráter

Foto: Tady potkáte ďábla, smrtonoše i klokany. Pražská zoo otevřela Darwinův kráter
Už od soboty mohou návštěvníci volně chodit nejen po chodníku před plotem, ale i po pěšině za plotem.
Právě o uplynulém víkendu se totiž otevřel nový pavilon Darwinův kráter, věnovaný fauně (a zčásti i floře) Austrálie a jejího největšího ostrova Tasmánie.
Pražská zoo je získala v rámci záchranného programu přímo z Tasmánie. Zde jejich populaci nemilosrdně kosí rakovina, na kterou není lék, a také auta.
"Jsme teprve druzí v Evropě, kteří je získali přímo z Tasmánie. Musím přiznat, že roli v tom hrála i diplomacie," řekl při představení pavilonu novinářům ředitel zoo Miroslav Bobek.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 3. 6. 2020 9:47
Pražská zoo otevřela nový pavilon věnovaný fauně Austrálie a ostrova Tasmánie. Lidé mohou nově volně projít mezi klokany nebo si prohlédnout ďábly medvědovité, známé spíše jako tasmánští čerti. Pražská zoo jako první v Česku získala ďábly přímo z ostrova, a to v rámci programu záchrany tohoto rakovinou ohroženého druhu. Nový pavilon za 78 milionů korun se otevřel v sobotu.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Tenisový turnaj žen na Spartě se bude hrát v červenci po Wimbledonu

Tenisový turnaj žen Prague Open okruhu WTA se letos uskuteční od 12. do 18. července. Nový termín v upraveném kalendáři WTA Tour, v němž naváže na Wimbledon, dnes potvrdili pořadatelé turnaje. Dosud se v areálu pražské Sparty ve Stromovce hrálo na přelomu dubna a května, loňský ročník se kvůli pandemii koronaviru neuskutečnil.

"Věřím, že díky pozdějšímu termínu se můžeme těšit na stabilnější počasí, když speciálně v tomto roce dává navíc naději na přítomnost diváků na tribunách, které bychom si po všech omezeních zaviněných pandemií všichni moc přáli," uvedl na facebookovém profilu turnaje jeho ředitel David Trunda.

Prague Open je součástí okruhu WTA od roku 2015, kdy povýšilo ze seriálu ITF hraného od roku 2010. První vítězkou byla Karolína Plíšková, o rok později uspěla Lucie Šafářová a v roce 2018 kralovala Petra Kvitová. O sezonu byla ve finále Kristýna Plíšková a v roce 2019 Karolína Muchová.

Letos se nově bude hrát místo antuky na betonovém povrchu. Kvalifikace začne 10. července.

před 32 minutami

Seriál ze světa Pán prstenů stál 10 miliard korun, čtvrtinu Nový Zéland vrátí Amazonu

Kvůli seriálu ze světa Pána prstenů navýší Nový Zéland jednorázově pobídky pro zahraniční filmaře. Cílem je povzbudit ekonomiku a turismus. Firma Amazon, která seriál natáčí, místo dříve slíbených 20 procent dostane zpět až 25 procent prokazatelně utracených peněz, informovala agentura Reuters.

Amazon za první řadu utratí okolo 650 milionů novozélandských dolarů, v přepočtu 10 miliard korun. Pokud je správně vyúčtuje, Nový Zéland firmě vrátí čtvrtinu, tedy 2,5 miliardy korun. "Dohoda s Amazonem vytváří nová pracovní místa a zvyšuje poptávku u místních dodavatelů. Přispěje také k rozvoji turismu a propagaci Nového Zélandu v zahraničí," vysvětluje novozélandský ministr pro ekonomický a regionální rozvoj Stuart Nash.

Díky natáčení první řady seriálu v největším novozélandském městě Auckland vzniklo přes 1200 pracovních míst. Prvních osm epizod bude mít ve videotéce Amazon Prime premiéru letos, na druhé řadě už se pracuje.

Zdroj: Reuters
Další zprávy