Foto: Tady potkáte ďábla, smrtonoše i klokany. Pražská zoo otevřela Darwinův kráter

Foto: Tady potkáte ďábla, smrtonoše i klokany. Pražská zoo otevřela Darwinův kráter
Už od soboty mohou návštěvníci volně chodit nejen po chodníku před plotem, ale i po pěšině za plotem.
Právě o uplynulém víkendu se totiž otevřel nový pavilon Darwinův kráter, věnovaný fauně (a zčásti i floře) Austrálie a jejího největšího ostrova Tasmánie.
Pražská zoo je získala v rámci záchranného programu přímo z Tasmánie. Zde jejich populaci nemilosrdně kosí rakovina, na kterou není lék, a také auta.
"Jsme teprve druzí v Evropě, kteří je získali přímo z Tasmánie. Musím přiznat, že roli v tom hrála i diplomacie," řekl při představení pavilonu novinářům ředitel zoo Miroslav Bobek.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 3. 6. 2020 9:47
Pražská zoo otevřela nový pavilon věnovaný fauně Austrálie a ostrova Tasmánie. Lidé mohou nově volně projít mezi klokany nebo si prohlédnout ďábly medvědovité, známé spíše jako tasmánští čerti. Pražská zoo jako první v Česku získala ďábly přímo z ostrova, a to v rámci programu záchrany tohoto rakovinou ohroženého druhu. Nový pavilon za 78 milionů korun se otevřel v sobotu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov. Nikdo není zraněný

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov, který jel za ním. Strojvedoucí rychlíku ale stačil zareagovat a vlak zastavil. Událost se obešla bez zranění, nevznikla ani žádná hmotná škoda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy