Foto: Lidé v centru Prahy tančili proti násilí na ženách. Zažila ho každá třetí

Podívejte se na taneční happening, který se snaží upozornit na nepřípustnost násilí na ženách.
Každá třetí žena světa za svůj život čelila nějakému druhu násilí ze strany mužů. Celosvětové hnutí One Billion Rising (Jedna miliarda povstává) na to už sedm let upozorňuje formou tance.
Kolemjdoucí pak na svou akci upozorňuje formou cedulek ve sněhu.
"Povstáváme skrze tanec, abychom vyjádřily radost a soudržnost a oslavily tak skutečnost, že jsme tímto násilím nebyly poraženy," píše se v úvodním prohlášení na webu.
Původně americké hnutí do Čech přichází i díky cizincům ze Západu. Akci na Palackého náměstí v Praze nicméně už poněkolikáté zorganizovala Česká ženská lobby, sdružující tři desítky organizací na pomoc rodinám, ženám či dětem.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
14. 2. 2019 17:35
Každá třetí žena na světě za svůj život alespoň jednou čelila nějakému druhu násilí ze strany mužů. Taneční happening One Billion Rising (Jedna miliarda povstává) už víc než pět let upozorňuje na tento dlouho ignorovaný problém formou tance. "Povstáváme skrze tanec, abychom projevily radost a soudržnost a oslavily tak skutečnost, že jsme tímto násilím nebyly poraženy," píše se v úvodním prohlášení. Celosvětový trend pronikl i do Čech skrze několik desítek žen a několik mužů, kteří se sešli na Palackého náměstí a společně zatančili.
 

Právě se děje

před 35 minutami

Na hladině Bečvy se znovu objevila pěna a uhynulé ryby

Na hladině Bečvy ve Valašském Meziříčí se opět vytvořila pěna. Hlášen je úhyn ryb, zatím jen v nízkém počtu. Inspektoři pro životní prostředí míří na místo.

Další zprávy