Hrabalova chata se otevře veřejnosti. Podívejte se, kde se zrodily Slavnosti sněženek

Hrabalova chata se otevře veřejnosti. Podívejte se, kde se zrodily Slavnosti sněženek
Cílem kraje je otevřít místo veřejnosti a vybudovat tu expozici, připomínající spisovatelův život, dílo i vztah k rekreační osadě Kersko (na snímku Bohumil Hrabal u své chaty v roce 1994).
Bohumil Hrabal na zahradě u své chaty, 90.léta.
Bohumil Hrabal v Kersku, 70. léta minulého století.
Chatu v Kersku koupili manželé Hrabalovi v roce 1965. Protože neměli děti, spisovatel ji odkázal sousedům, kteří se o ni poslední léta starali (na snímku Bohumil Hrabal ve své chatě v roce 1994).
Foto: Libor Fojtík
Dan Poláček Libor Fojtík Dan Poláček, Libor Fojtík
Aktualizováno 12. 12. 2021 18:37
U příležitosti 25. výročí úmrtí spisovatele Bohumila Hrabala bude tuto sobotu zpřístupněna jeho chata v Kersku na Nymbursku. Středočeský kraj ji koupil koncem loňského roku, v plnohodnotné muzeum by se měla proměnit do dvou let. Mimořádně se mohou Hrabalovi milovníci do chaty podívat jen 5. února od 10 do 16 hodin.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Záchranáři ošetřili po požáru v rodinném domě v Ivančicích šest lidí, nadýchali se zplodin

Záchranáři v neděli nad ránem po požáru v rodinném domě v Ivančicích ošetřili šest lidí. Nadýchali se zplodin hoření, uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Podle ní se předpokládá, že by stav u nikoho neměl být vážný. Podle mluvčího hasičů Jana Dvořáka dostali hasiči požár rychle pod kontrolu a uhasili ho.

Zdroj: ČTK
Další zprávy