Foto: Takto vypadá nejchladnější místo v zemi. Obec na kraji republiky svírá mráz

Foto: Takto vypadá nejchladnější místo v zemi. Obec na kraji republiky svírá mráz
Výhled na Orlické Záhoří, obec na česko-polské hranici, ze hřebene Orlických hor.
Že se do obce blížíte lze poznat i na více a více zamrzlých rozcestnících.
Mnohdy bývá menší zima na hlavním orlickém hřebenu (ve výšce zhruba 1000 m.n.m.) než v mrazové kotlině o tři sta metrů níže.
Kromě rolbou upravených tratí pro běžkaře lze cestou do Záhoří najít i stopy po skialpinistech.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
18. 1. 2021 14:10
Obec Orlické Záhoří na Rychnovsku leží v údolí Divoké Orlice na česko-polské hranici, mezi hřebeny Orlických a Bystřických hor. Má pouhých 200 stálých obyvatel a je to tak trochu vesnička "na konci světa", zato s panenskou přírodou. Teploty tu v klesají až na minus 27 stupňů. Šlo o dosud nejnižší letošní naměřenou teplotu v Česku. Pořádně chladno tu ale dokáže být i v létě.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy, uvedla izraelská armáda

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy. Ve čtvrtek před půlnocí SELČ o tom bez dalších podrobností informoval twitterový účet Izraelských obranných sil (IDF).

Agentura Reuters nicméně následně uvedla, že se zřejmě nejedná o pozemní invazi, ale pouze o dělostřelecký útok z izraelského území a další vlnu leteckých úderů. Odvolává se přitom na izraelské vojenské zpravodaje obeznámené se situací.

Také obyvatelé severní části Gazy poblíž izraelských hranic podle Reuters hlásí dělostřeleckou palbu, ale žádné pozemní jednotky nevidí.

Deník The New York Times naopak napsal, že mluvčí izraelské armády podplukovník Jonathan Conricus potvrdil, že "v Gaze útočí pozemní jednotky společně s leteckými silami".

Média už během čtvrtku informovala, že Izrael podél hranice s Pásmem Gazy soustředí pozemní jednotky a tanky a je možné, že se chystá na pozemní operaci.

Zdroj: Zahraničí
před 6 hodinami

Na sever Izraele dopadly tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn

Na sever Izraele byly ve čtvrtek vypálené tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn. Podle izraelské armády rakety dopadly do neobydlené oblasti na pobřeží, informoval zpravodajský server The Times of Israel.

Jelikož rakety z jihu Libanonu směřovaly do neobydlené oblasti, nespustily se varovné sirény a ani protivzdušný obranný systém. Izraelská armáda jako obvykle nekomentovala, kdo podle ní za útokem z Libanonu stojí. Libanonská televizní stanice MTV citovala zdroj z libanonské armády, podle něhož rakety vystřelila zřejmě palestinská skupina, nikoli libanonské radikální hnutí Hizballáh, podporované Íránem, úhlavním nepřítelem Izraele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy