Foto: Tak funguje zvířecí záchranka v městě

Foto: Tak funguje zvířecí záchranka v městě
Pracovník Pražské zvířecí záchranky  radí po telefonu, jak zacházet s volně žijícím zvířetem v nouzi i během průběhu jiného zásahu.
Pražská zvířecí záchranka (dále PZZ) sídlí v Domě ochránců přírody v Praze 4.
Takto její pracovníci spolu s dobrovolníky  vraceli zpátky do vody velké množství vodních živočichů, kteří uvízli na břehu mezi Štvanicí a Trojou. Povodí Vltavy totiž kvůli údržbě jezu snížilo hladinu řeky o dva metry. To vyplavilo na břeh nečekané množství živých tvorů, mezi nimiž dominovaly zejména říční škeble.
Zaměstnanec zvířecí záchranky odchytává zajíce polního, který spadl do nádrže čističky odpadních vod. Zajíc se naštěstí nijak nezranil, a tak byl po odchytu vypuštěn zpět do volné přírody.
Foto: Patrik Sláma
Dan Poláček Obrazová sekce, Dan Poláček
2. 4. 2013 15:00

Když se řekne záchranná služba, řadě lidem může vytanout na mysli instituce, která denně zachraňuje desítky lidských životů .

Odpověď ale může být ještě širší. Pomoc zvířatům v nouzi poskytuje Pražská zvířecí záchranka, kterou provozuje nezisková organizace Český svaz ochránců přírody .


Podívejte se na exkluzivní snímky z každodenní práce zvířecí záchranky, které pořídil dlouholetý pracovník Domu ochránců přírody v Praze Patrik Sláma.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy