Foto: Tak funguje zvířecí záchranka v městě

Foto: Tak funguje zvířecí záchranka v městě
Pracovník Pražské zvířecí záchranky  radí po telefonu, jak zacházet s volně žijícím zvířetem v nouzi i během průběhu jiného zásahu.
Pražská zvířecí záchranka (dále PZZ) sídlí v Domě ochránců přírody v Praze 4.
Takto její pracovníci spolu s dobrovolníky  vraceli zpátky do vody velké množství vodních živočichů, kteří uvízli na břehu mezi Štvanicí a Trojou. Povodí Vltavy totiž kvůli údržbě jezu snížilo hladinu řeky o dva metry. To vyplavilo na břeh nečekané množství živých tvorů, mezi nimiž dominovaly zejména říční škeble.
Zaměstnanec zvířecí záchranky odchytává zajíce polního, který spadl do nádrže čističky odpadních vod. Zajíc se naštěstí nijak nezranil, a tak byl po odchytu vypuštěn zpět do volné přírody.
Foto: Patrik Sláma
Dan Poláček Obrazová sekce, Dan Poláček
2. 4. 2013 15:00

Když se řekne záchranná služba, řadě lidem může vytanout na mysli instituce, která denně zachraňuje desítky lidských životů .

Odpověď ale může být ještě širší. Pomoc zvířatům v nouzi poskytuje Pražská zvířecí záchranka, kterou provozuje nezisková organizace Český svaz ochránců přírody .


Podívejte se na exkluzivní snímky z každodenní práce zvířecí záchranky, které pořídil dlouholetý pracovník Domu ochránců přírody v Praze Patrik Sláma.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brémy podlehly Frankfurtu 0:3, Pavlenka inkasoval po 342 minutách

Fotbalisté Brém v dohrávce 24. kola německé ligy podlehli Frankfurtu 0:3 a zůstali na předposledním místě tabulky. Brankář Jiří Pavlenka byl v bundeslize překonán po 342 minutách, celý zápas za domácí Werder odehrál i krajní obránce Theodor Gebre Selassie.

Brémy prohrály poprvé po třech ligových zápasech a ztrácí dva body na šestnáctý Düsseldorf, který drží barážovou pozici. Eintracht zvítězil podruhé za sebou a poskočil na 11. příčku.

Domácí si v úvodním poločase vytvořili víc nebezpečných šancí než soupeř, ale brankář Trapp zneškodnil dalekonosnou ránu Klaasena nebo Selkeho pokus z úhlu.

Druhé dějství jasně patřilo Frankfurtu. V 61. minutě si na Kostičův centr naskočil Silva a přesnou hlavičkou překonal Pavlenku. Reprezentační gólman podruhé inkasoval v 81. minutě z rohu od nepokrytého Ilsankera a hostující náhradník ještě v poslední minutě uzavřel skóre hlavou.

Hráči Werderu potvrdili pozici nejhoršího domácího týmu německé ligy, v aktuální sezoně na Weserstadionu ze 14 utkání získali pouhých šest bodů a vyhráli jen v září nad Augsburgem (3:2).

před 1 hodinou

V případě Maddie McCannové, jež zmizela před třinácti lety, je podezřelý Němec

Němečtí vyšetřovatelé podezřívají z vraždy britské dívky Maddie McCannové, která zmizela před 13 lety při rodinné dovolené v Portugalsku, 43letého muže z Německa. Vyšetřování otevřelo státní zastupitelství v Braunschweigu, informoval dnes Spolkový kriminální úřad. Podezřelý, který byl už v minulosti podle agentury DPA vícekrát trestán kvůli sexuálním deliktům i na dětech, si v současnosti odpykává víceletý trest ve vězení.

Tehdy tříletá Madeleine McCannová zmizela v květnu 2007 z apartmánu v turistickém komplexu v Praia da Luz u jihoportugalského města Lagos v regionu Algarve. Její rodiče byli tehdy na večeři v blízké restauraci. O osud dívenky se zajímala média na celém světě. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
Další zprávy