Foto: Střelba trvala pár vteřin. Pachatel seděl mezi pacienty a náhle začal zabíjet

Foto: Profimedia.cz
Domácí Domácí
Aktualizováno 10. 12. 2019 16:52
Střelba v čekárně Fakultní nemocnice Ostrava má šest obětí, další tři lidé jsou vážně zranění. Pachatel začal střílet bez varování a později spáchal sebevraždu. Tým krizových interventů a psychologů ze všech záchranných složek musel pracovat s desítkami lidí, jimiž událost psychicky otřásla. Jednalo se nejen o nezraněné pacienty, ale například i o personál nemocnice.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy