Vyznamenání obrazem: Vysmátý a zmizelý Jágr, netleskající Klaus a líbající Saudek

Projděte si nejlepší momenty z předávání státních vyznamenání na Pražském Hradě čočkou našeho fotoreportéra Jakuba Plíhala.
Okamžiky před udílením státních vyznamenání u příležitosti výročí 101 let od vzniku Československa. V první řadě už čeká Alexandra Mynářová, žena vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Vratislava Mynáře. Naopak chybět bude žena prvního prezidenta Dagmar Havlová, která se podle mluvčího Hradu omluvila pro nemoc.
I další pozvaní hosté už jsou na místech. Například předseda komunistů Vojtěch Filip.
Na svém místě hned ve druhé řadě sedí také šéf populisticko-extrémistické SPD Tomio Okamura. Kdo naopak pozvánku nedostal, jsou předsedové ODS, TOP 09, STAN ani Pirátů a to ačkoliv mají zastoupení ve vedení Poslanecké sněmovny (Petr Fiala za ODS a Vojtěch Pikal za Piráty).
Sál byl zaplněn spřízněnými pozvanými. Pozvánku oproti minulosti obdržel třeba rektor Karlovy univerzity Tomáš Zima, spojovaný mj. s už vypovězenou smlouvou o sponzoringu univerzity Kellnerovou PPF podnikající v Číně.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
29. 10. 2019 0:16
Prezident Miloš Zeman ocenil 42 lidí medailemi za zásluhy. Mimo jiné se z první řady od své chotě zvedl pro metál Václav Klaus. Žena prvního prezidenta Václava Havla Dagmar naopak chyběla. Stejně tak představitelé demokratické opozice, kteří neobdrželi pozvánku. Podívejte se, kdo ještě (ne)přišel a projděte si nejlepší momenty čočkou našeho fotoreportéra Jakuba Plíhala.
 

Právě se děje

Další zprávy