Projděte si Státní operu. Za necelé tři měsíce se má otevřít po rekonstrukci

Státní opera prochází generální opravou, která se pomalu blíží závěru. Za necelé tři měsíce se má znovu otevřít divákům, podívejte se, jak vypadá.
Novorenesanční Státní opera v Praze prochází generální rekonstrukcí, která se pomalu blíží závěru.
Podívejte se s námi, jak budova vypadá necelé tři měsíce před otevřením divákům. A to jak zvenku, tak především zevnitř.
Restaurátoři a dělníci obnovují starou výzdobu...
...jako je například strop hlavního sálu.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
15. 10. 2019 18:17
Obklopena dálnicí, nad metrem a vedle vlakového nádraží. Původně osamocená historická Státní opera v Praze dnes bojuje s okolím, hlavně s hlukem. Právě ten se snaží odstínit dělníci během generální rekonstrukce, jíž budova prochází už tři roky. Podívejte se, jak novorenesanční stavba vypadá tři měsíce před plánovaným znovuotevřením.
 

Právě se děje

před 31 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy