Foto: V Hradci hoří spor o chráněné území. Primátor zuří, petici podporuje Dan Bárta

Foto: V Hradci hoří spor o chráněné území. Primátor zuří, petici podporuje Dan Bárta
Za touto cedulí začíná přírodní památka Na Plachtě. Nenápadný kus zeleně je momentálně horkou půdou Hradce Králové.
Rozsáhlé území na jižním kraji města je oblíbeným místem pro rekreaci tisíců místních, ale také domovem řady živočichů.
"Občanský zátaras" u jedné ze stezek s nápisem "petice zde" dává tušit, že se zde něco děje. Část přírodní památky je v ohrožení.
V okrajové části Plachty by magistrát rád vybudoval silnici, proti čemuž se ve městě zvedla vlna nevole. Konkrétně má zatím petice proti tomuto záměru přes pět tisíc podpisů.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Radek Dragoun Jakub Plíhal, Radek Dragoun
27. 5. 2020 5:30
Před 11 lety předal zpěvák Dan Bárta tehdejšímu hejtmanovi Lubomíru Francovi petici proti výstavbě sídliště v přírodní památce Na Plachtě. Stavět se nakonec nezačalo a místní o svůj kus přírody nepřišli. Hradec Králové nyní uvažuje, že zde nyní na výrazně menší části vystaví silnici. Lidé opět po tisících podepisují petice. A Bárta je opět podporuje.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boje o Náhorní Karabach pokračují pátým dnem

Boje mezi arménskými a ázerbájdžánskými silami u Náhorního Karabachu pokračují pátým dnem. Baku podle ruských agentur tvrdí, že arménské jednotky utrpěly silné ztráty, Jerevan hovoří o "stabilně napjaté" situaci na frontě a pokračující střelbě během uplynulé noci.

"V noci v oblasti konfliktu zůstalo relativně stabilní napětí. V různých částech (fronty) pokračovaly přestřelky z ručních zbraní a děl," uvedla mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stepanjanová podle agentury TASS. Nepřítel ve snaze zlepšit své postavení se snažil o přeskupení a přesuny sil, které obránci odhalovali a zneškodňovali, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy