Obrazem: Pět týdnů protestů proti Benešové a Babišovi. Počet demonstrantů roste

Srovnejte si, jak během čtyř týdnů narostly protesty proti Marii Benešové v čele justice, respektive nově i přímo proti vládě Andreje Babiše.
Takhle vypadal zatím poslední pražský protest proti Marii Benešové v čele justice, respektive za nezávislost soudů a proti vládě Andreji Babiše.
A takhle to vše začalo. Mikuláš Minář z Milionu chvilek pro demokracii hovoří na prvním protestu 29. dubna na Staroměstském náměstí. Impulzem je návrh na jmenování Marie Benešové do čela ministerstva spravedlnosti poté, co Jan Kněžínek rezignoval den po zahájení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše.
První protest začal pochodem tisíců lidí z Hradčan přes Karlův most do centra města.
...
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 3. 6. 2019 12:02
Už pět týdnů sílí protesty svolané původně proti Marii Benešové v čele justice. Lidé žádají jak konec kontroverzní ministryně, tak stále více i konec premiéra Babiše a přijetí záruk nezávislosti justice. Minulý týden se protesty přesunuly do regionů a poprvé vynechaly hlavní město.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 40 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy