Foto: Prahu 6 zkrášlí nová socha, pětimetrová Marie Terezie jako šachová figurka

Foto: Prahu 6 zkrášlí nová socha, pětimetrová Marie Terezie jako šachová figurka
V této bývalé industriální hale nyní vzniká socha, která po prázdninách nejspíše rozhýbe veřejnou diskuzi.
Osazená bude zde, na pražských Hradčanech.
Takto by měla vypadat podle vizualizace.
V parku už pro ni vzniká podstavec. Vodní fontány jsou tudíž momentálně vypnuté.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
24. 5. 2020 11:18
Praha 6 se po vzrušení se zrušením sochy Ivana Koněva připravuje na další perné chvilky. Už sedm let radnice chystá sochu Marie Terezie, kterou umístí doprostřed stejnojmenného parku. Letos v září ji konečně sochař Jan Kovářík po letech práce a byrokratických průtazích dokončí a osadí na místo. Navštívili jsme ho v bývalé industriální hale při posledních pracech na pětimetrové soše.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán odškodní rodiny cizinců, kteří zemřeli při sestřelení ukrajinského letadla

Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského dopravního letadla sestřeleného Íránem. Dnes to podle agentury AP prohlásila švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová. Sestřelení letadla 8. ledna krátce po startu z teheránského letiště si vyžádalo životy všech 176 lidí na palubě. Írán se po třech dnech přiznal, že jeho armáda ukrajinské letadlo neúmyslně a v důsledku lidské chyby sestřelila.

"Podepsali jsme dohodu o vzájemném porozumění, že budeme nyní společně s Íránem vyjednávat o odškodnění, o kompenzacích pro příbuzné obětí," řekla Lindeová švédské tiskové agentuře TT. Na otázku, zda Írán skutečně vyplatí odškodné, Lindeová odpověděla, že o tom není pochyb.

Švédsko s Kanadou, Ukrajinou, Británií a s Afghánistánem postupují společně s cílem vymoci na Íránu odškodné. "Očekáváme, že velmi brzy budeme mít první vyjednávání s konkrétními výsledky," řekla šéfka švédské diplomacie.

Další zprávy