Foto: Smutná královédvorská zoo. Milionová ztráta strmě roste, jde i o přežití druhu

Foto: Smutná královédvorská zoo. Milionová ztráta strmě roste, jde i o přežití druhu
Lidé, kde jste?
Žádní návštěvníci zde ale zvířata v jejich rozjímání zatím neruší (mezi lvy by tedy stejně lidé nejeli).
"O zvířata je postaráno jako kdykoliv jindy," odmítá ředitel, že by kvůli zavření zoo strádalo jediné z dvou tisíc zvířat.
"Každý odběr, co se neuskuteční, pro nás znamená ztrátu embryí, což může být pro záchranu klíčové," varuje Rabas. "Je to vážné a dělá nám to největší smutek. Přestože ekonomické škody jsou velmi zásadní, tak zde může dojít ke škodám nevratným."
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
11. 4. 2020 11:44
"Zahrada bez návštěvníků je smutná," shrnuje Přemysl Rabas, ředitel královédvorského Safari Parku, jak to nyní vypadá v uzamčených zoo. Jeho zahrada už počítá ztrátu v milionech korun. "Vůbec si nedokážeme představit, co by znamenalo zavření zoo déle než do konce dubna," bojí se Rabas a přitom nastínil i nečekaný aspekt mezinárodní karantény. Ta hatí snahu o přežití nosorožce bílého v Africe.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Putin prodloužil o další rok zákaz dovozu potravin ze Západu

Ruský prezident Vladimir Putin opět prodloužil platnost svého nařízení o zákazu dovozu potravin ze zemí, které po ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym na jaře 2014 přijaly sankce proti ruským společnostem a ruským představitelům.

Ruská odveta za západní sankce se prodlužuje do konce roku 2022, uvedl internetový list Gazeta.ru s odvoláním na dokument zveřejněný v úředním věstníku. Putin své rozhodnutí odůvodnil "ochranou národních zájmů".

Zdroj: ČTK
Další zprávy