Foto: Smutná královédvorská zoo. Milionová ztráta strmě roste, jde i o přežití druhu

Foto: Smutná královédvorská zoo. Milionová ztráta strmě roste, jde i o přežití druhu
Lidé, kde jste?
Žádní návštěvníci zde ale zvířata v jejich rozjímání zatím neruší (mezi lvy by tedy stejně lidé nejeli).
"O zvířata je postaráno jako kdykoliv jindy," odmítá ředitel, že by kvůli zavření zoo strádalo jediné z dvou tisíc zvířat.
"Každý odběr, co se neuskuteční, pro nás znamená ztrátu embryí, což může být pro záchranu klíčové," varuje Rabas. "Je to vážné a dělá nám to největší smutek. Přestože ekonomické škody jsou velmi zásadní, tak zde může dojít ke škodám nevratným."
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
11. 4. 2020 11:44
"Zahrada bez návštěvníků je smutná," shrnuje Přemysl Rabas, ředitel královédvorského Safari Parku, jak to nyní vypadá v uzamčených zoo. Jeho zahrada už počítá ztrátu v milionech korun. "Vůbec si nedokážeme představit, co by znamenalo zavření zoo déle než do konce dubna," bojí se Rabas a přitom nastínil i nečekaný aspekt mezinárodní karantény. Ta hatí snahu o přežití nosorožce bílého v Africe.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy