Fotoreportáž: Do nitra svědků Jehovových. Dva dny jsme fotili na jejich největším setkání

Podívejte se, jak vypadal největší sjezd svědků Jehovových v Praze, na němž došlo ke křtění nových členů.
Pražská Tipsport arena hostila na přelomu července a srpna největší shromáždění svědků Jehovových v Česku.
Na každoroční sjezd trvající dva po sobě jdoucí víkendy dorazilo dohromady zhruba osm tisíc lidí, převážně členů této organizace. Což je přibližně polovina všech svědků Jehovových v Česku.
Ti momentálně evidují podle svých statistik 15 594 členů, čímž se řadí na páté místo největších náboženských organizací u nás (srovnáno s údaji ze sčítání lidu z roku 2011).
"Je to o setkávání, o Bohu, o víře, o pomoci druhým. Je to styl života," vysvětluje Roman Kucharski z oddělení pro styk s médii, co vede svědky k takovýmto shromážděním.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 8. 2017 13:54
V Praze proběhl každoroční sjezd svědků Jehovových, na který se na dva víkendy po sobě sjely tisíce jejich členů. Setkání nabídlo unikátní pohled na náboženskou organizaci, kterou mnozí Češi znají, ale málokdo o ní doopravdy něco ví. Došlo i na křest nových členů, kde nejmladšímu bylo jedenáct let.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy