Obrazem: Úklid po okupantech. V Ralsku jdou k zemi budovy velení sovětských vojsk. Než někoho zabijí

Kam dříve směli jen okupanti, pracují dnes dělníci na tom, aby po nich nebylo ani památky.
Budova bývalého velení sovětských vojsk v zemi dnes vypadá takto.
Ještě do roku 1991 tady mašírovali sovětští vojáci.
Dnes tu chodí už jen dělníci.
A nejvojenštější jednotkou je tu hlídač se psem.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 30. 11. 2017 20:30
V bývalém vojenském prostoru Ralsko začala demolice budov generálního štábu sovětské armády. Ta zde okupovala prostor 250 kilometrů čtverečních a zbyly po ní ruiny, nevybuchlá munice a do dneška 177 budov v dezolátním stavu. První tři jdou nyní řízeně k zemi dřív, než na někoho spadnou. Co tu bude místo nich? A jak bývalé velitelství sovětských vojsk vypadá těsně přes zhroucením? Podívejte se v galerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 49 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy