Foto: Po stopách útoku na Heydricha. V Praze běží městská QR hra, začíná u obří malby

Foto: Po stopách útoku na Heydricha. V Praze běží městská QR hra, začíná u obří malby
V pražské Libni je nově skoro dvousetmetrová nástěnná malba.
Vypráví příběh Anthropoidu - operace z druhé světové války, kdy českoslovenští parašutisté zabili říšského protektora Reinharda Heydricha. Jejím autorem je Jakub Marek.
Stojí nedaleko místa, kde parašutisté na Heydricha skutečně zaútočili a kde jejich čin dodnes připomíná monument.
Jen celé místo už dnes vypadá podstatně jinak, místo tramvajové trati zde hučí auta na velkokapacitních silnicích.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
24. 5. 2021 11:40
Na Praze 8 začala fungovat QR hra s tématem útoku československých parašutistů na Reinharda Heydricha. "Lidé se tak vydávají po stopách Anthropoidu," popisuje radní městské části Michal Švarc. Hra má celkem 25 stanovišť a lze ji spustit na webové stránce www.operaceanthropoid.cz. Začíná přitom u nové dvousetmetrové nástěnné malby právě s tématem útoku na nacistického pohlavára.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Bitcoin ztrácí přes 16 procent, jeho cena klesla pod 48 tisíc dolarů

Nejznámější kryptoměna bitcoin v sobotu výrazně oslabuje, od pátku její cena odepsala více než 16 procent a klesla pod 48 tisíc amerických dolarů. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk. Oslabují i další kryptoměny, jako je ethereum.

"Zatím jsem zaznamenal, že se prodalo více než 4000 bitcoinů, což trh stlačilo prudce dolů," uvedl expert na kryptoměny a šéf společnosti CEC Capital Laurent Kssis. "Hned 1500 bitcoinů se v čase toho propadu vlastně prodalo za méně než jednu minutu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy