Foto: Horší, než když se spouští lístky na Cimrmany. Češi vyprodali půjčovnu stromků

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
23. 12. 2019 20:16
Češi začínají pomalu objevovat půjčovny stromků. Ekologickou alternativou letošní Vánoce vyřešily stovky rodiny. "Do tří dnů jsme měli vyprodáno," říká Vojtěch Stránský, majitel jednoho zahradnictví v Libochovicích nedaleko Prahy, který takto letos půjčil a rozvozil asi sto padesát stromků. Podívejte se, jak služba funguje. Zatím ji v Česku poskytuje jen několik zahradnictví.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy