Foto: Horší, než když se spouští lístky na Cimrmany. Češi vyprodali půjčovnu stromků

Češi objevují půjčovny stromků. "Do tří dnů jsme měli vyprodáno," říká Vojtěch Stránský, majitel zahradnictví. Podívejte se, jak to funguje.
Stránský sídlí v Libochovicích u Prahy a přes rok se živí hlavně údržbou zahrad. Od roku 2012 přidal v Česku zatím málo vídanou službu - půjčuje stromky v květináčích.
Na svém nevelkém pozemku pěstuje nejrůznější zahradní rostliny, které využívá celoročně a vedle nich i několik druhů jehličnanů. Ty využije především na Vánoce.
Smrk pichlavý a smrk omorika, několik borovic a jedle kavkazská, to je Stránského letošní nabídka. A právě jedle prý lidé chtějí jako první.
"Největší zájem je o ty nejmenší a největší, nakonec ale zmizí všechny," říká Stránský, zatímco přeměřuje stromky. Nejmenší stromky stojí kolem pěti set korun, největší 1200 Kč.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
23. 12. 2019 20:16
Češi začínají pomalu objevovat půjčovny stromků. Ekologickou alternativou letošní Vánoce vyřešily stovky rodiny. "Do tří dnů jsme měli vyprodáno," říká Vojtěch Stránský, majitel jednoho zahradnictví v Libochovicích nedaleko Prahy, který takto letos půjčil a rozvozil asi sto padesát stromků. Podívejte se, jak služba funguje. Zatím ji v Česku poskytuje jen několik zahradnictví.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
Další zprávy