Foto: "Jasně že jsem se těšil!" Lidé míří na otevřené zahrádky, déšť a zima nevadí

Foto: "Jasně že jsem se těšil!" Lidé míří na otevřené zahrádky, déšť a zima nevadí
Číšníci po dlouhé době vycházejí ven z restaurací a hospod.
A vyhlíží ztracené zákazníky.
Vláda povolila od pondělí 17. května otevření zahrádek a Češi toho hned první den využívají.
"Nene, nejsme tu cíleně, šli jsme jen kolem, ale je to fajn," usmívá se dvojice na zahrádce v centru Prahy poté, co dojedla oběd.
Foto: Aktuálně.cz
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
17. 5. 2021 18:27
"Jasně že jsem se těšil na pivo, proto jsem taky přišel," směje se muž s dopitým půllitrem na zahrádce jedné z hospod v centru Prahy. Lidé využívají první den otevřených zahrádek a i přes nepříliš teplé počasí usedají po dlouhé době legálně na jídlo i pivo. Povinností každého návštěvníka je mít potvrzení o očkování, prodělaném koronaviru či o negativním testu. Číšníci je ale nekontrolují.
 

Právě se děje

před 1 minutou

Pašinjan se prohlásil vítězem arménských voleb, počítá s většinou v parlamentu

Arménský premiér Nikol Pašinjan se prohlásil vítězem nedělních předčasných parlamentních voleb, ve kterých podle dílčích výsledků s velkým náskokem vede jeho strana Občanská smlouva. Její hlavní soupeř ve volbách, koalice Arménská aliance exprezidenta Roberta Kočarjana podle tiskových agentur zpochybnila důvěryhodnost těchto předběžných výsledků.

"Už víme, že jsme dosáhli přesvědčivého vítězství a že v parlamentu budeme mít přesvědčivou většinu, i když ještě nebyly sečteny všechny hlasy," prohlásil Pašinjan v projevu zveřejněném na facebooku. "Lid nám dal mandát, abychom nastolili diktaturu právního státu, a musíme jej hned uplatnit," uvedl podle agentury AFP. Vyzval své stoupence, aby dnes večer přišli do centra Jerevanu. "Lid dal naší straně Občanská smlouva mandát, aby spravovala zemi a mně osobně, abych ji řídil jako předseda vlády," dodal.

Pašinjanova strana vítězí ve volbách se ziskem 58 procent hlasů, zatímco Kočarjanovo uskupení získalo přibližně 19 procent hlasů, uvedl TASS s odvoláním na údaje ústřední volební komise po sečtení hlasů z téměř poloviny volebních místností. Ostatních strany a koalice podle těchto dílčích výsledků dosud zůstávají pod volebním prahem pro vstup do parlamentu. Účast ve volbách činila 49,4 procenta z 2,6 milionu oprávněných voličů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy