Foto: Souhlasíte s "vesnicí pro lůzu"? Vyrazili jsme po stopách ostré kampaně v Mostě

Podívejte se do předvolebního Mostu.
"Mně ti lidé nevadí. Navíc jich tady žije tolik, že přeci není možné postavit tolik bytů a někam je přestěhovat,” kroutí hlavou čtyřicetiletý muž. Z druhé strany obchodního domu přitom mají Mostečané další rozměrný billboard.
“Žiji v lokalitě, která je nově vyhlášená jako bezdoplatková zóna. Žije tam hodně nepřizpůsobivých, takže je tam nepořádek na ulicích a hluk, problém s drogami a kriminalitou. Přiznám se, že když jdu večer se psem, trošku se bojím,” stěžuje si úřednice Kamila Kužníková, která se zrovna vrací z práce. Ale stěhování lidí do vesnice za město ani ona nepovažuje za řešení.
Bezdoplatkových zón je v šedesátitisícovém městě několik. Každý nově příchozí tak je v této oblasti bez nároku na doplatky na bydlení. Most tak zatím zónu nerozšířil na celé své území jako některá jiná města. Je totiž možné, že Ústavní soud plošné bezdoplatkové zóny zruší.
Na strach se v Mostě snaží naskočit několik kandidátů. Ale spíš než migrace táhne, jak vidno, spíše domácí téma. Například i uskupení Otevřená radnice Most, které se od minulého týdne prezentuje ostrým sloganem: "Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí". Ten už řeší policie, ačkoliv se sdružení brání, že mělo na mysli štěnice a potkany.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Adéla Skoupá Jakub Plíhal, Adéla Skoupá
Aktualizováno 15. 9. 2018 11:25
"Vystavíme vesnici pro lůzu", to je jedno z hesel uskupení Mostečané Mostu. Městem s vysokou nezaměstnaností a několika sociálně vyloučenými lokalitami zdánlivě cloumá zjitřená předvolební atmosféra. Nebo ne? Podívali jsme se, jak to v Mostě skutečně vypadá.
 

Právě se děje

Další zprávy