Obrazem: Praha má novou rozhlednu s měkkým trávníkem. Je na střeše opraveného zemědělského muzea

Pojďte se projít po nových prostorách Národního zemědělského muzea v Praze.
Hlavní budova Národního zemědělského muzea v Praze hostila ve středu 26. července významnou událost.
Slavnostní otevření nově zrekonstruovaných prostor. A to ačkoliv muzeum nikdy nezavřelo, stavební práce provádělo za provozu.
Už ve dveřích davy lidí muzeum pohostilo, jak se sluší a patří. Chlebem a solí.
Pásku přestřihnout přišli ministr kultury Daniel Herman, ačkoliv zrovna toto muzeum spadá pod ministra Mariana Jurečku, též přítomného, své nůžky pak obdržel i Bohuslav Sobotka. Druhý zleva doplňuje vládní činitele ředitel muzea Milan Půček.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
26. 7. 2017 20:47
Národní zemědělské muzeum dokončilo rekonstrukci své hlavní budovy v Praze, která stát přišla na 140 milionů. Ve staronové budově na pražské Letné mimo jiné ukáže návštěvníkům tři nové expozice a dovolí jim vylézt až na střechu. Na ní vytvořilo zahradu s měkkým trávníkem, záhony a krásným výhledem na všechny strany Prahy. "Sem budou moct přijít rodiny a strávit tu celý den," liboval si ministr zemědělství Marian Jurečka při slavnostní procházce. V galerii se můžete podívat na to, jak vypadají nové expozice i travnatá střecha muzea.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů

Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard korun) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC).

Lucemburský úřad pro ochranu osobních údajů (CNPD) uložil pokutu firmě Amazon Europe Core v rozhodnutí ze dne 16. července. O hrozící pokutě v červnu s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Ten ale uváděl, že částka bude činit zhruba polovinu, konkrétně přes 425 milionů dolarů (více než devět miliard korun).

"Věříme, že rozhodnutí CNPD je neopodstatněné, a hodláme se v této věci energicky bránit," uvedl Amazon. GDPR vyžaduje, aby firmy uživatele před použitím jejich osobních údajů požádaly o souhlas. Jinak jim hrozí vysoké pokuty. CNPD je v oblasti ochrany soukromí hlavním regulátorem Amazonu v EU, protože podnik má evropské ústředí v Lucembursku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy