Foto: Prague Pride jinak. Duhový průvod nahradily lodě a party se stovkami lidí

Foto: Prague Pride jinak. Duhový průvod nahradily lodě a party se stovkami lidí
Letošní desátý duhový festival Prague Pride se chýlí ke konci.
Ačkoliv ve světě bylo na čtyři sta podobných festivalů kvůli pandemii zrušeno, ne tak v Praze.
Jen místo tradičního průvodu vyjely v Praze lodě.
"Festival se při organizaci a plánování akcí musel podřídit epidemii koronaviru," řekl ČTK mluvčí akce Filip Milde.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 8. 2020 20:17
V Praze končí desátý ročník festivalu Prague Pride. Místo tradičního sobotního karnevalového průvodu vypravili organizátoři kvůli pandemii pouze dvě otevřené lodě se stovkami lidí na palubě. Na Střeleckém ostrově pak další stovky až tisíce lidí dorazily na piknik a party. Akci přihlížela policie. Obešla se bez výtržností, odpůrci nedorazili.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy