Foto: Prague Pride jinak. Duhový průvod nahradily lodě a party se stovkami lidí

Foto: Prague Pride jinak. Duhový průvod nahradily lodě a party se stovkami lidí
Letošní desátý duhový festival Prague Pride se chýlí ke konci.
Ačkoliv ve světě bylo na čtyři sta podobných festivalů kvůli pandemii zrušeno, ne tak v Praze.
Jen místo tradičního průvodu vyjely v Praze lodě.
"Festival se při organizaci a plánování akcí musel podřídit epidemii koronaviru," řekl ČTK mluvčí akce Filip Milde.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 8. 2020 20:17
V Praze končí desátý ročník festivalu Prague Pride. Místo tradičního sobotního karnevalového průvodu vypravili organizátoři kvůli pandemii pouze dvě otevřené lodě se stovkami lidí na palubě. Na Střeleckém ostrově pak další stovky až tisíce lidí dorazily na piknik a party. Akci přihlížela policie. Obešla se bez výtržností, odpůrci nedorazili.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na koronavirus v úterý nehrají

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na nákazu koronavirem v týmu nenastoupí v úterním zápase 5. kola extraligy proti pražské Spartě. Klub to uvedl v krátké tiskové zprávě s tím, že další informace nebude poskytovat.

"Hráčský kádr i realizační tým v současnosti podstupuje testy na přítomnost nákazy covid-19. Klub postupuje dle nařízení Krajské hygienické stanice Pardubického kraje," uvedli zástupci Dynama.

Východočeši v extralize doposud odehráli čtyři zápasy, ve kterých získali dva body za výhru v prodloužení nad Plzní. Naposledy hráli v neděli, kdy doma podlehli Zlínu 0:2.

V úterý se tak uskuteční jen tři utkání, v karanténě jsou totiž i hráči Litvínova, Třince a zřejmě i Karlovy Vary, kteří oznámily podezření na nákazu koronavirem ve čtvrtek. V neděli se poté k tréninku po desetidenní pauze vrátily Vítkovice, které se stejně jako Kometa Brno zapojí zpět do programu extraligy v pátek.

Všechna utkání, která nejsou sehraná v řádném hracím termínu, se musejí dohrát nejpozději do 40 dnů. Jinak budou zápasy považovány za nesehrané a o jejich výsledcích rozhodne sportovně-technická komise ČSLH.

Další zprávy