Duha v deštivé Praze. Podívejte se na snímky z pestrobarevného průvodu Prague Pride

Duha v deštivé Praze. Podívejte se na snímky z pestrobarevného průvodu Prague Pride
Jako každoročně prošel i letos Prahou karnevalový průvod gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Lidé se na Václavském náměstí začali scházet už v sobotu dopoledne.
Navzdory deštivému počasí jich dorazil velký počet. Na akci dohlíželo několik desítek policistů.
Policie odhaduje, že se průvodu zúčastnilo 25 až 30 tisíc lidí.
Účastníci vyjádřili svou účastí podporu zástupcům sexuálních menšin. Duha je jejich symbolem již od 70. let minulého století.
Foto: Radek Vebr
Domácí ČTK Domácí, ČTK
10. 8. 2019 14:54
Prahou prošel duhový průvod Prague Pride Parade, účastníci vyrazili v sobotu po obědě z Václavského náměstí na Letnou, kde následuje hudební program. Akcí vrcholí týdenní festival s tématikou LGBT. V čele průvodu šel primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti). Účastníků bylo letos podle policie mezi 25 000 a 30 000. Podívejte se na snímky z akce.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy