Duha v deštivé Praze. Podívejte se na snímky z pestrobarevného průvodu Prague Pride

Duha v deštivé Praze. Podívejte se na snímky z pestrobarevného průvodu Prague Pride
Jako každoročně prošel i letos Prahou karnevalový průvod gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Lidé se na Václavském náměstí začali scházet už v sobotu dopoledne.
Navzdory deštivému počasí jich dorazil velký počet. Na akci dohlíželo několik desítek policistů.
Policie odhaduje, že se průvodu zúčastnilo 25 až 30 tisíc lidí.
Účastníci vyjádřili svou účastí podporu zástupcům sexuálních menšin. Duha je jejich symbolem již od 70. let minulého století.
Foto: Radek Vebr
Domácí ČTK Domácí, ČTK
10. 8. 2019 14:54
Prahou prošel duhový průvod Prague Pride Parade, účastníci vyrazili v sobotu po obědě z Václavského náměstí na Letnou, kde následuje hudební program. Akcí vrcholí týdenní festival s tématikou LGBT. V čele průvodu šel primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti). Účastníků bylo letos podle policie mezi 25 000 a 30 000. Podívejte se na snímky z akce.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Německé strany začaly formálně jednat o koalici, kancléře chtějí volit na Mikuláše

Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení a liberálové (FDP) chtějí koaliční smlouvu o budoucí vládě vypracovat do konce listopadu, uvedli zástupci těchto politických uskupení. Ve čtvrtek formálně začínají koaliční vyjednávání. Volbu nového spolkového kancléře plánují v týdnu od 6. prosince.

Příští středu začnou fungovat pracovní skupiny zabývající se jednotlivými tématy. Současnou šéfku německé vlády Angelu Merkelovou má na tomto postu nahradit Olaf Scholz z SPD. Kancléře volí poslanci Spolkového sněmu (Bundestagu), potřebná je většina všech členů této komory parlamentu.

Volby v Německu se konaly 26. září a těsně zvítězila SPD s 25,7 procenta hlasů, druhá skončila konzervativní unie CDU/CSU s 24,1 procenta hlasů. Rozhodující slovo v dalším politickém vývoji připadlo dvěma menším stranám, FDP a Zeleným, které by byly schopné sestavit koalici jak se sociálními demokraty, tak s křesťanskými demokraty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy