Foto: Policejní psi cvičili v Mostě přelety vrtulníkem. Šlo jim to skvěle

Foto: Policejní psi cvičili v Mostě přelety vrtulníkem. Šlo jim to skvěle
Vedle standardního výcviku, při kterém měli psi odhalovat v okolí jezera ostré vzorky výbušnin a hledat ztraceného figuranta, muselo všech 12 zvířat nastoupit do vrtulníku a přeletět nad jezerem.
"Hlavním účelem cvičení je otestovat psy ve vrtulníku. Aby okamžitě, co dosedne vrtulník, mohl jít pes pracovat, aby neměl problém s cestou vrtulníkem. Dosedne vrtulník, pes jde a okamžitě hledá," uvedl Tomášek.
Pes, který je neklidný nebo po cestě vrtulníkem není schopen hned začít pracovat, je z výcviku vyřazen. "Většinou si je pak nechávají psovodi například na zahradu," doplnil Tomášek.
Výcvik policejního psa trvá zhruba dva roky. Psovod o něj pečuje od štěněte. "Vychovává si ho sám, připravuje si ho na službu, kterou bude pes pro nás dělat," doplnil Tomášek.
Foto: ČTK
ČTK ČTK
3. 8. 2017 19:14
Psi specializovaní na vyhledávání výbušnin a pátrací psi nacvičovali u jezera Matylda u Mostu přelety vrtulníkem. Policejní pes nesmí být bázlivý a mít z létání strach, řekl ČTK vedoucí policejních kynologů Ústeckého kraje Petr Tomášek. Výcvik policejního psa trvá zhruba dva roky. U Mostu cvičili jak dospělí vycvičení psi, tak ti, kteří výcvikem teprve procházejí.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Rozhovory o íránském jaderném programu podle EU pokročily, obnoví se za týden

Jednání o íránské jaderné dohodě, jež vedou ve Vídní světové mocnosti, bude vyžadovat vetší snahu všech zúčastněných, uvedl Enrique Mora, který jednáním předsedá jménem Evropské unie. Podle vedoucího íránské mise Abbáse Arákčího rozhovory postupují kupředu i přes jisté obtíže, napsala agentura Reuters. Jednání budou opět pokračovat příští týden.

Jednání se účastní země, jež uzavřely dohodu o íránskou jaderném programu, vyjma Spojených států, jež se z ní stáhly. Americká delegace ale dostává o rozhovorech informace. Setkání ve Vídni předsedá Evropská unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy