Foto: Poslední rozloučení s "Cimrmanem" Kotkem. Bude nám všem chybět, pronesl Svěrák

Foto: Poslední rozloučení s "Cimrmanem" Kotkem. Bude nám všem chybět, pronesl Svěrák
Herec a manažer Žižkovského divadla Járy Cimrmana Václav Kotek zemřel 24. července ve svém domě na Karlštejně po tragické nehodě. Bylo mu 66 let.
Poslední rozloučení měl Václav Kotek v krematoriu v pražských Strašnicích.
Rozloučit se se svým otcem přišel samozřejmě jeho syn Vojtěch...
... i další členové rodiny, včetně maminky Evy a manželky Aleny.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 6. 8. 2019 16:23
Herec Žižkovského divadla Járy Cimrmana Václav Kotek měl dnes pohřeb ve Strašnickém krematoriu. Rozloučit se přišli rodina i jeho herečtí kolegové a kamarádi.
 

Právě se děje

před 34 minutami

Navalného spolupracovníci se obrátili na EU ve věci opozičníkova zdraví

Evropská unie musí tlačit na Moskvu, aby odsouzenému ruskému opozičníkovi Alexeji Navalnému umožnila ve věznici návštěvu jeho lékaře. V dopise ministrům zahraničí zemí Evropské unie to podle agentury Reuters uvedli spojenci předního kritika Kremlu, který drží protestní hladovku kvůli odpírání adekvátní lékařské péče.

Navalného spolupracovníci Vladimir Ašurkov a Leonid Volkov vyzvali šéfy diplomacie 27 členských zemí EU, aby opozičníkův zdravotní stav probrali na pondělním summitu. Kopii dopisu má Reuters k dispozici.

"Alexejovo zdraví se neustále zhoršuje. Špatně cítí obě nohy, ale i levou ruku, bolí ho záda a má svalovou ochablost," stojí v dopise. "Alexej trpí také horečkami a silným kašlem. Několika jeho spoluvězňům v trestanecké kolonii v poslední době diagnostikovali tuberkulózu," dodávají autoři.

Zdroj: ČTK
Další zprávy