Foto: "Jsme bestiálně zadlužení," přiznávají hospodští. Nemají personál ani zboží

Foto: "Jsme bestiálně zadlužení," přiznávají hospodští. Nemají personál ani zboží
"Očekávali jsme, že se to spíš odloží, než že se to uspíší," praví barista Jiří Vondráček s tím, že je těžké něco plánovat. Nakonec ale interiér otevřou už v úterý, byť všechno nebude úplně tip ťop.
"Chodím sem pravidelně, mám tu spolužáky, kolegy," oceňuje student "divadelní" kavárnu.
To je případ Hostince U Tunelu v Karlíně. "Je to spíše zimní hospoda, přes léto nikdy nebyly velké výdělky," říká číšník Michal Chaloupka z vedlejší restaurace Peter's Burger Pub, mající stejného majitele i personál. U Tunelu tak alespoň využili pauzu k lehkým opravám a renovacím, otevřou na podzim.
Původně se vnitřní interiéry podniků měly otevírat 14. června, ale vláda nakonec v pátek 28. května vyhlásila, že otevření bude už v pondělí 31. května.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
31. 5. 2021 22:07
Vláda uspíšila rozhodnutí otevřít hospody z původního 14. června už na poslední květen. Podnikům tak dala pouze víkend na přípravu. Někteří proto nestihli hned první den vše připravit. "Očekávali jsme, že se to spíš odloží," říká barista Jiří Vondráček z kavárny Můj šálek kávy v Praze. Za otevření jsou ale rádi. "Další měsíc bychom asi nedali," říká spolumajitel Kafe Damu Martin Špetlík.
 

Právě se děje

Další zprávy