Foto: Metro se proměnilo v galerii, z pražských chodníků opět ukusují svítící masáže

Foto: Metro se proměnilo v galerii, z pražských chodníků opět ukusují svítící masáže
První den po skoro měsíci si lidé mohli sednout na zahrádky restaurací. A neodradilo je ani špatné počasí.
Co je za sklem, zatím stále nechává vláda zavřené.
Thajské masáže znovu ukusují chodníky v centru, jako zde na Václavském náměstí.
Vláda povolila otevřít i všechno v obchodních centrech, s výjimkou občerstvení. Zmírnila i podmínky v obchodech s oblečením. U bot žádná omezení nejsou.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
12. 5. 2020 9:30
Od pondělka vláda mimo jiné povolila lidem si znovu sednout na zahrádky restaurací, nechat se ostříhat anebo navštívit muzea. Pražské metro se při té příležitosti proměnilo v galerii, ve čtyřech stanicích visí místo reklamních poutačů fotografie a obrazy, mimo jiné od anonymního brněnského umělce Tima.
 

Právě se děje

před 10 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy