Foto: Jen pro seniory. "Kvitujeme to," říkají důchodci na nová pravidla v obchodech

Foto: Jen pro seniory. "Kvitujeme to," říkají důchodci na nová pravidla v obchodech
Ve čtvrtek začalo platit mimořádné nařízení ministerstva zdravotnictví o omezení otevírací doby obchodů.
Vztahuje se na lidi nad 65 let. Jen ti smějí v tuto dobu ve vybraných obchodech nakupovat. Cílem je omezit šíření nového druhu koronaviru, zejména mezi nejrizikovější starší populací.
Nikdo jiný kromě seniorů nesmí v tuto dobu do potravin, lékáren a drogerií.
Obchody proto na své dveře vyvěsily informační letáky.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
19. 3. 2020 16:33
Ve čtvrtek začalo platit vládní nařízení o vyhrazení otevírací doby od 10 do 12 hodin pro lidi nad 65 let. Nařízení se týká obchodů s potravinami, drogerií a lékáren. Podívali jsme se, jak to vypadalo v praxi.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy