Foto: Výročí konce války oslavila kompletní politická špička země. Vondráček litoval protestů

Ministryně obrany Karla Šlechtová také kladla věnce.
Politici, vojáci a další čelní představitelé státu dnes oslavili 73. výročí konce druhé světové války v Evropě u Národního památníku v Praze na Vítkově.
Na tradiční kladení věnců se přišli podívat také pamětníci a váleční veteráni a pár stovek lidí.
Den, kdy nacistické Německo v roce 1945 kapitulovalo, slaví Česko společně s většinou evropských států jako státní svátek.
Tradičně nastoupili vojenské jednotky na nádvoří pod sochou Jana Žižky.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 5. 2018 13:40
Oproti loňsku na pietní akci dorazil i prezident Miloš Zeman. Spolu se všemi čelními politiky, vojáky a lidmi oslavili 73. výročí konce druhé světové války v Evropě tradičním kladením věnců.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy