Foto: Když klienti léčby drogových závislostí pomáhají jak sobě, tak druhým. Extrémním závodem

Foto: Když klienti léčby drogových závislostí pomáhají jak sobě, tak druhým. Extrémním závodem
Vítejte na startu extrémního cyklistického závodu, který v Česku nemá obdoby.
Metrostav Cyklo Handy Maraton je kláním, při němž soupeří čtyř- a osmičlenné týmy na vzdálenosti 2222 kilometrů, a to formou nepřetržité štafety.
Limitem je jim kromě jejich sil i krutý časový limit 111 hodin. Start proběhl včera, závodníci jsou aktuálně na trase.
Podmínkou každého týmu je, aby měl mezi sebou alespoň jednoho handicapovaného sportovce. Záměrem je totiž prolnutí světů postižených lidí a většinové společnosti.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
2. 8. 2017 17:52
Podívejte se na start výjimečného benefičního cyklistického závodu Metrostav Cyklo Handy Maraton, na kterém čtyřčlenné nebo osmičlenné týmy musí ujet 2222 kilometrů za 111 hodin. Podmínkou ovšem je, že v každém týmu musí být aspoň jeden handicapovaný jezdec. Zároveň ovšem každý tým závodí pro svého patrona, taktéž postiženého člověka. Například tým Sananim stejnojmenné nadace pomáhající drogově závislým je složený jak z terapeutů, tak klientů. Ti tak nejenže jedou pro ochrnutého Marcela Dufka, ale navíc i jim samotným závod zásadně pomáhá v léčbě. "Úspěšnost léčby závislosti u těch, co vyměnili jehlu za sport, dosahuje 85 procent," říká za Sananim Agáta Jankovská.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

D1 na Vysočině klouže, varují silničáři. V noci sněžilo, vyjely desítky sypačů

Okolo Jihlavy na 115. kilometru dálnice D1 platí varování před náledím, mezi 90. a 120. kilometrem může být vozovka kluzká. Podle dispečinku krajské správy silnic v kraji přes noc sněžilo, venku byly desítky sypačů. Na silnicích uvízlo několik kamionů, po ránu ale problémy se sjízdností silničáři nezaznamenali.

Sněžilo už v neděli v podvečer. "Venku bylo asi 90 sypačů, jelikož sněžilo i v noci, začaly znovu jezdit asi ve 2:00. Sem tam nějaký kamion v noci někde klouzal, ale teď už to jezdí," řekl dispečer.

Přes den bude na Vysočině zataženo, sněhových přeháněk ale bude podle meteorologů ubývat. Večer se může ojediněle tvořit mlha. Nejvyšší odpolední teploty budou od jednoho do tří stupňů Celsia.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy