Foto: Když klienti léčby drogových závislostí pomáhají jak sobě, tak druhým. Extrémním závodem

Foto: Když klienti léčby drogových závislostí pomáhají jak sobě, tak druhým. Extrémním závodem
Vítejte na startu extrémního cyklistického závodu, který v Česku nemá obdoby.
Metrostav Cyklo Handy Maraton je kláním, při němž soupeří čtyř- a osmičlenné týmy na vzdálenosti 2222 kilometrů, a to formou nepřetržité štafety.
Limitem je jim kromě jejich sil i krutý časový limit 111 hodin. Start proběhl včera, závodníci jsou aktuálně na trase.
Podmínkou každého týmu je, aby měl mezi sebou alespoň jednoho handicapovaného sportovce. Záměrem je totiž prolnutí světů postižených lidí a většinové společnosti.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
2. 8. 2017 17:52
Podívejte se na start výjimečného benefičního cyklistického závodu Metrostav Cyklo Handy Maraton, na kterém čtyřčlenné nebo osmičlenné týmy musí ujet 2222 kilometrů za 111 hodin. Podmínkou ovšem je, že v každém týmu musí být aspoň jeden handicapovaný jezdec. Zároveň ovšem každý tým závodí pro svého patrona, taktéž postiženého člověka. Například tým Sananim stejnojmenné nadace pomáhající drogově závislým je složený jak z terapeutů, tak klientů. Ti tak nejenže jedou pro ochrnutého Marcela Dufka, ale navíc i jim samotným závod zásadně pomáhá v léčbě. "Úspěšnost léčby závislosti u těch, co vyměnili jehlu za sport, dosahuje 85 procent," říká za Sananim Agáta Jankovská.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

"Naše země není otevřená". Američané začali vyhošťovat tábořící migranty z Haiti

Americké úřady začaly s vyhošťováním tisíců lidí původem z Haiti, kteří se tento týden utábořili na hranici mezi Mexikem a Texasem. Úřady dnes vypravily první tři lety na Haiti, řekl agentuře AP nejmenovaný zdroj. Bezpečnostní složky také zablokovaly vstup do Texasu z mexické strany. 

Tento týden dorazilo do okolí texaského města Del Rio z Mexika zhruba 14 tisíc lidí. Utábořili se u mostu, který spojuje mexický a texaský břeh řeky Rio Grande, tvořící hranici mezi Mexikem a USA. Většina migrantů je z Haiti, ale i zemí Střední Ameriky.

V sobotu americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti oznámilo, že navýší přepravní kapacity pro vyhoštění lidí, kteří nezákonně překročili hranici. Ministerstvo uvedlo, že "naše hranice není otevřená, a lidé by se neměli vydávat na nebezpečnou cestu". Migranti by měli být navráceni do země původu, aniž by dostali možnost si podat žádost o azyl.

Další zprávy