Foto: Když klienti léčby drogových závislostí pomáhají jak sobě, tak druhým. Extrémním závodem

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
2. 8. 2017 17:52
Podívejte se na start výjimečného benefičního cyklistického závodu Metrostav Cyklo Handy Maraton, na kterém čtyřčlenné nebo osmičlenné týmy musí ujet 2222 kilometrů za 111 hodin. Podmínkou ovšem je, že v každém týmu musí být aspoň jeden handicapovaný jezdec. Zároveň ovšem každý tým závodí pro svého patrona, taktéž postiženého člověka. Například tým Sananim stejnojmenné nadace pomáhající drogově závislým je složený jak z terapeutů, tak klientů. Ti tak nejenže jedou pro ochrnutého Marcela Dufka, ale navíc i jim samotným závod zásadně pomáhá v léčbě. "Úspěšnost léčby závislosti u těch, co vyměnili jehlu za sport, dosahuje 85 procent," říká za Sananim Agáta Jankovská.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy