Foto: Když klienti léčby drogových závislostí pomáhají jak sobě, tak druhým. Extrémním závodem

Foto: Když klienti léčby drogových závislostí pomáhají jak sobě, tak druhým. Extrémním závodem
Vítejte na startu extrémního cyklistického závodu, který v Česku nemá obdoby.
Metrostav Cyklo Handy Maraton je kláním, při němž soupeří čtyř- a osmičlenné týmy na vzdálenosti 2222 kilometrů, a to formou nepřetržité štafety.
Limitem je jim kromě jejich sil i krutý časový limit 111 hodin. Start proběhl včera, závodníci jsou aktuálně na trase.
Podmínkou každého týmu je, aby měl mezi sebou alespoň jednoho handicapovaného sportovce. Záměrem je totiž prolnutí světů postižených lidí a většinové společnosti.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
2. 8. 2017 17:52
Podívejte se na start výjimečného benefičního cyklistického závodu Metrostav Cyklo Handy Maraton, na kterém čtyřčlenné nebo osmičlenné týmy musí ujet 2222 kilometrů za 111 hodin. Podmínkou ovšem je, že v každém týmu musí být aspoň jeden handicapovaný jezdec. Zároveň ovšem každý tým závodí pro svého patrona, taktéž postiženého člověka. Například tým Sananim stejnojmenné nadace pomáhající drogově závislým je složený jak z terapeutů, tak klientů. Ti tak nejenže jedou pro ochrnutého Marcela Dufka, ale navíc i jim samotným závod zásadně pomáhá v léčbě. "Úspěšnost léčby závislosti u těch, co vyměnili jehlu za sport, dosahuje 85 procent," říká za Sananim Agáta Jankovská.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Prezident Zeman udělí zesnulému Petru Kellnerovi nejvyšší státní vyznamenání

Prezident Miloš Zeman udělí Řád bílého lva tragicky zesnulému většinovému vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi. Uvedl to pro server Blesk.cz. Řád Bílého lva je nejvyšším státním vyznamenáním České republiky.

"Bude mi strašně líto, že to bude in memoriam," řekl k plánovanému kroku Zeman.

Šestapadesátiletý nejbohatší Čech Kellner zahynul předminulou sobotu na Aljašce při havárii vrtulníku. Ředitel skupiny PPF pro vztahy s veřejným sektorem Vladimír Mlynář v pátek uvedl, že za nehodou zřejmě nestála technická závada, ale souhra nešťastných náhod, povětrnostních a přistávacích podmínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy