Foto: Bez registrace, zato ve frontě. Česko už na dvou místech očkuje i kolemjdoucí

Foto: Bez registrace, zato ve frontě. Česko už na dvou místech očkuje i kolemjdoucí
Už před slavnostním otevřením čekali lidé ve frontě dlouhé několik desítek metrů.
Očkovací místo je vyzdobené nápisy hrajícími si se slovem tečka ve více významech.
"Není možné tam udělat třeba pět ordinací," bránil se poté ředitel Fakultní nemocnice Bulovka Jan Kvaček novinářům s tím, že rozšíření provozní doby je nemocnice schopna zajistit. V počtu personálu je ale limitovaná prostorem.
Která sahala až před centrální halu.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
12. 7. 2021 17:46
V Česku otevřela první očkovací centra pro kolemjdoucí bez nutnosti registrace. Obě jsou v Praze, jedno v nákupním centru na Chodově, druhé na hlavním nádraží. Před oběma se v pondělí tvořily několikahodinové fronty. Další města tak budou nejspíše následovat. Vláda chce motivovat další lidi k očkování. Zkrátí proto i lhůtu mezi první a druhou dávkou vakcíny Pfizer a láká na nový telefon nebo boty.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do USA dorazil nový čínský velvyslanec Čchin, vztah obou zemí má podle něj potenciál

Nový čínský velvyslanec ve Washingtonu Čchin Kang po příjezdu do země popřál Spojeným státům, aby zvítězily nad covidem-19, a prohlásil, že vzájemné vztahy obou zemí mají velký potenciál. Zatímco agentura Reuters zdůrazňuje pozitivní tón velvyslancových prvních slov, AFP se zaměřuje na jeho proslulou nesmlouvavost a agresivitu. Střídání na postu velvyslance přichází v době, kdy jsou vztahy mezi oběma mocnostmi značně napjaté.

Čchin, jemuž je 55 let, donedávna působil jako náměstek ministra zahraničí se zaměřením na evropské záležitosti. V letech 2006 až 2014 byl mluvčím ministerstva zahraničí a tehdy proslul jako plamenný obhájce politiky své země. Jeho předchůdce na diplomatickém postu Cchuej Tchien-kchaj vedl úřad osm let a byl tak nejdéle sloužícím čínským velvyslancem v USA. O Čchinově jmenování kolovaly zvěsti, ale Peking ho dříve nikdy nepotvrdil. Zveřejnil až jeho fotografie v roušce s červenou vlajkou po příletu na Kennedyho letiště v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy