Foto: Jedna polička jako zásoba kraje. Liberecko má očkovací centrum, ale málo vakcín

Foto: Jedna polička jako zásoba kraje. Liberecko má očkovací centrum, ale málo vakcín
Takto vypadá velkokapacitní očkovací centrum Libereckého kraje. Je nově zřízené v sídle krajského úřadu.
Otevřené je od pondělí od 7:30 do 19:30 a prozatím tu očkují zhruba 200 seniorů za den.
"Jsme schopni proočkovat tisíc lidí denně," hlásí Václav Řičář, mluvčí tamní nemocnice, která centrum organizuje.
Problém ale je, že nemají moc čím.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
23. 2. 2021 15:29
Liberecký kraj spustil velkokapacitní očkovací centrum přímo ve svém sídle. "Jsme schopni proočkovat tisíc lidí denně," hlásí Václav Řičář, mluvčí severočeské krajské nemocnice, která očkování organizuje. "Chybí nám ale vakcína," dodává. Nahlédli jsme do skladu pro celý kraj a pohled na jeden poloprázdný regál, respektive chladničku, jeho slova potvrzuje.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy