Foto: Nač se dívají prezidenti v Praze a čím se těší v Lánech? Hrad ukáže své obrazy

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
11. 9. 2018 19:10
Expozice s více jak sto obrazy se otevírá návštěvníkům Pražského hradu k 100. výročí republiky. Díla koupili hradní úředníci mezi lety 1920 až 1953 z peněz Národního fondu Masarykova, který založil první československý prezident. Fond zanikl osm let po konci druhé světové války, ale obrazy z něj pořízené visí z většiny dodnes v sídle prezidentů. A teprve dnes se jejich průřez ze všech období otvírá veřejnosti.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy