Foto: Na Homolce operuje robotický da Vinci v unikátních multifunkčních sálech, jediných v Česku

Foto: Na Homolce operuje robotický da Vinci v unikátních multifunkčních sálech, jediných v Česku
Představení třech nových sálů za 60 milionů a robota za dalších padesát si vyžádalo přítomnost vedení nemocnice, účast přislíbil i ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, ale na poslední chvíli se omluvil.
První ze sálů je tento, předoperační, nebo také anesteziologický. Ten si pacient ještě užije, další už asi většinou prospí.
Druhý ze sálů, vybavený rentgenem a zároveň operačním stolem, kombinací v Česku unikátní.
Využijí ho především lékaři a lékařky z oborů kardiologie, kardiochirurgie, cévní chirurgie a radiologie a to, mimo jiné, právě díky rentgenu.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
20. 9. 2016 19:30
Nemocnice Na Homolce představila novou posilu do svého lékařského týmu, chladného pomocníka s rovnou čtyřmi ledově klidnými rukami. Robot jménem da Vinci Xi za padesát milionů korun nese po svém renesančním vzoru nejen jméno, ale i multioborový talent - jeho paží využijí lékaři z pěti různých oborů a to i díky novým multifunkčním operačním sálům za šedesát milionů. Vedoucí lékař nového pracoviště Štěpán Černý vysvětluje, že jde o zcela jedinečnou záležitost v rámci České republiky. "A ani v evropském či celosvětovém měřítku nenajdeme mnoho podobných pracovišť," dodává. Nový robot přišel nemocnici na padesát milionů, tři unikátní operační sály na dalších šedesát.
 

Právě se děje

Další zprávy