Foto: Nejsme vrazi, zní z hospicu k eutanazii. Smrt zde přináší více smíchu než slz

Co na návrh poslankyně Procházkové (ANO) uzákonit eutanázii s tím, že by ji prováděli hospice, říkají sami pracovníci jednoho takového zařízení?  A jak to zde vůbec vypadá? Podívejte se v galerii.
Poslankyně ANO Věra Procházková poskytla před časem rozhovor Aktuálně.cz o tom, že se pokusí prosadit zavedení eutanazie, která by se navíc mohla provádět v hospicech. Zástupci paliativní péče a hospiců okamžitě zareagovali kritikou.
Poslankyně Procházková pracovala třicet let jako lékařka se specializací na léčbu bolesti. "Navíc mi všichni příbuzní, kteří zemřeli, zemřeli na rakovinu. Několik z nich jsem doprovázela na konci života a způsob, jakým umírali, se mi nelíbil," řekla Aktuálně. "Hodně mi záleží na tom, aby se rozhodl pacient sám. Já jsem bohužel měla velmi špatnou zkušenost s vlastní matkou, která takovou možnost neměla, a myslím si, že jí to ještě dodneška dlužím," řekla poslankyně.
Jedním ze zařízení, kde se záměrem uzákonit eutanazii zásadně nesouhlasí, je to v Litoměřicích. Tím víc, že by ji podle Procházkové měli prováděli pracovníci hospiců.
„Mě to strašně pohoršilo a urazilo mě to. To je tak ošklivý impuls, který paní poslankyně vysílá do společnosti. Myslí si, že jsme vrahové, že tu budeme vraždit lidi?“ rozohní se zdravotní sestra Dana Opočenská.
Foto: Aktuálně.cz
Jakub Plíhal Radek Dragoun Jakub Plíhal, Radek Dragoun
5. 6. 2019 17:39
Poslankyně ANO Věra Procházková v nedávném rozhovoru pro Aktuálně.cz sdělila, že by ráda uzákonila eutanazii s tím, že by ji měli provádět spíše hospice než nemocnice, kde se pacienti léčí. Proti tomu okamžitě ostře vystoupili například pracovníci hospice svatého Štěpána v Litoměřicích. Dali jsme proto hlas i jim a podívali jsme se, jak to u nich vypadá a co na návrh poslankyně říkají konkrétně.
 

Právě se děje

Další zprávy