Foto: Pražská botanická zahrada vystavuje nejkrásnější bonsaje v Česku. Podívejte se

Foto: Pražská botanická zahrada vystavuje nejkrásnější bonsaje v Česku. Podívejte se
Obdivovat je mohou lidé v pražské botanické zahradě.
Najdou jich tu celkem 79.
...
Mezi velkými - malými stromy najdete buky či javory, ale i exotičtější a méně známé druhy - tamaryšek, akácie, portulakárie a další.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
2. 9. 2021 19:11
Botanická zahrada v Praze-Troji vystavuje i letos nejlepší české bonsaje. Návštěvníci mohou obdivovat celkem 79 stromů v květináčích. Akci zahájil velvyslanec Japonska v Česku Hideo Suzuki spolu s herečkami Annou a Ester Geislerovými. Výstava je ale krátká, potrvá pouze do této první zářijové neděle. O víkendu zároveň mohou lidé spatřit a zažít ukázky japonské kultury.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy