Foto: "Rossiya, Rossiya!" znělo Vítkovem. Noční vlci jsou tu

Foto: "Rossiya, Rossiya!" znělo Vítkovem. Noční vlci jsou tu
Ruský motorkářský gang Nočních vlků, známý svou náklonností k Vladimíru Putinovi a ruskému nacionalismu, se ve středu po poledni sjel u Národního památníku na Vítkově.
Nešlo ale přímo o ruské motorkáře ze slavného gangu, jelikož ti mají vstup do České republiky v rámci své jízdy po Evropě zapovězený, ale především o jeho makedonské členy, respektive příznivce.
Účelem cesty bylo položení květin u hrobu neznámého vojína na Národním památníku na Vítkově.
Kromě přibližně dvacítky do černých vest oblečených motorkářů se zde sešlo dalších několik desítek různorodých sympatizantů.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
6. 5. 2015 18:30
K národnímu památníku na pražském Vítkově se ve středu odpoledne sjela asi dvacítka motorkářů s motivy Nočních vlků, tedy nacionalistického ruského motorkářského gangu blízkého Vladimiru Putinovi.
 

Právě se děje

před 32 minutami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy