Foto: Na památku obětem heydrichiády. V katedrále uctili pomocníky parašutistů

Foto: Na památku obětem heydrichiády. V katedrále uctili pomocníky parašutistů
Čestnou stráž držela při zádušní mši za 294 zavražděných českých hrdinů Rota Nazdar a Čs. obec legionářská.
Zádušní mši za zavražděné české vlastence vedl kardinál Dominik Duka. V lavicích za ním seděli potomci a příbuzní obětí heydrichiády.
K nejbližším spolupracovníkům Jana Kubiše a Josefa Gabčíka z paraskupiny Anthropoid patřili manželé Jaroslav a Jarmila Smržovi (zastřeleni ranou do týla v Mauthausenu). V první lavici zleva jejich dcera Jaroslava Mokrá-Smržová.
Potomci zavražděných pomocníků a příbuzných československých parašutistů zaplnili katedrálu.
Foto: Jan Gazdík
Jan Gazdík Štěpán Plaček Jan Gazdík, Štěpán Plaček
24. 10. 2016 16:09
Před oltářem Svatovítské katedrály planulo v sobotu při zádušní mši za každého pomocníka či příbuzného parašutistů, které nacisté v pomstě za zlikvidování Reinharda Heydricha zavraždili, 294 svící. V lavicích seděli jejich potomci a příbuzní.
 

Právě se děje

před 34 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Görgesová končí s tenisem

Německá tenistka Julia Görgesová se rozhodla ukončit v jednatřiceti letech kariéru. Semifinalistka Wimbledonu z roku 2018, jež letos naposledy hrála na Roland Garros, to oznámila na sociálních sítích.

"Vždycky jsem věděla, že to poznám, až přijde ten pravý čas se s tebou rozloučit - a ta chvíle je tady," napsala ve vzkazu, který adresovala tenisu. "Moc děkuju za všechno, cos mi dal, navždycky budeš v mém srdci," vyznala se.

Görgesová během kariéry získala na okruhu WTA sedm turnajových titulů, nejcennější slavila v roce 2011 ve Stuttgartu. Z trofeje se naposledy radovala vloni v Aucklandu. Ve světovém žebříčku bylo jejím maximem deváté místo.

Další zprávy