Foto: Na farmářském trhu s inspektory. Při kontrole odhalili nedostatky u klobás

Foto: Na farmářském trhu s inspektory. Při kontrole odhalili nedostatky u klobás
Rizika spojená se stánkovým prodejem masných či mléčných produktů v teplém počasí výrazně rostou. Inspektoři se proto v těchto dnech na farmářské trhy vydávají častěji než jindy. V pátek si pro kontrolu vyhlédli stánkaře na pražském náměstí Republiky.
"Kontroly k nám chodí zhruba dvakrát za rok. Musíme mít v pořádku celý stánek, ať už faktury, tak produkty. Důležité je, aby to tady bylo čisté," řekla prodejkyně medu Elizabeta Zadražilová.
Na popiscích medu, které jsou v tomto případě na víčku, musí být označen producent, datum minimální trvanlivosti, čistá hmotnost potraviny, výrobce, podmínky pro skladování a země původu.
Inspektoři hodnotí i to, zda stánek vyhovuje dané činnosti, jestli je čistý. Pokud při prodeji vznikají odpady, musí zkontrolovat, zda jsou dobře uschované a poté zlikvidované.
Foto: Magdaléna Čevelová
Magdaléna Čevelová, Marie Kolajová
12. 7. 2019 15:54
Rizika spojená se stánkovým prodejem masných či mléčných produktů v teplém počasí výrazně rostou. Inspektoři se proto v těchto dnech na farmářské trhy vydávají častěji než jindy. Celostátně je na trzích více problémů než v obchodech. "Letos jsme provedli 22 kontrol, u sedmi z nich jsme zjistili závady. Hodnota pokut však nebyla ještě vyčíslena," uvedla ředitelka odboru pražské veterinární hygieny Kateřina Březinová. V pátek si pro kontrolu vyhlédli stánkaře na pražském náměstí Republiky. Zaměřili se na prodejce medu a uzenin. Při kontrole byl i deník Aktuálně.cz.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy