Foto: "Bolí mě nožičky, vstávat nebudu," omluvil se studentům Zeman. Plat 70 000 mu přišel málo

Miloš Zeman navštívil na začátek školního roku střední školu Akademie řemesel Praha.
Přijede Miloš Zeman, prezident dolních deseti milionů.
Prezidentovi pomáhá do schodů ochranka.
Poté si bere slovo prezident Miloš Zeman. S odkazem na informaci od ředitele školy, že šikovným absolventům školy byl v minulosti nabídnut nástupní plat až 70 tisíc korun, se zeptal, zda po zdanění. Na odpověď, že jde o hrubou mzdu, řekl, že to není zas tolik.
Po daru prezident odchází.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
4. 9. 2017 15:25
Miloš Zeman zahájil školní rok na Akademii řemesel Praha - Střední škole technické v Praze. K hodinu a půl čekajícím studentům v krátkém projevu pronesl, že mají jistotu, že na trhu práce vždy seženou uplatnění. Poté vyzval k debatě, ale nikdo se na nic prezidenta nezeptal. Ten pak obdržel ptačí budku, omluvil se, že nemůže vstát, protože "ho bolí nožičky", a odešel.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Policisté z NCOZ zadrželi na Moravě skupinu Ukrajinců podezřelou z vydírání

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi na jižní Moravě sedm členů ukrajinské organizované skupiny, kteří jsou podezřelí z vydírání, zejména Ukrajinců. Podle policie takto získali nejméně 2,5 milionu korun. Hlavním organizátorům hrozí více než deset let vězení. Informoval o tom mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Brně.

Policejní operace s krycím názvem Brigáda se uskutečnila minulý týden. Kriminalisté zadrželi čtyři muže a tři ženy. "Podle našich závěrů měli členové takzvané Luhaňské brigády dlouhodobě, zejména v Brně a Jihomoravském kraji, vysoce organizovaně a konspirativně páchat trestnou činnost, která se zaměřovala především na vydírání osob pocházejících z Ukrajiny," uvedl mluvčí.

Vydíraní museli podle policie pravidelně platit za takzvanou ochranu. Zadržení je zastrašovali a chtěli v nich vzbudit obavu o život, zdraví či majetek. Při domovních prohlídkách u zadržených policisté našli miliony korun v hotovosti a dvě střelné zbraně, které prozkoumají znalci.

Ze sedmi zadržených nakonec policisté obvinili šest lidí. Čtyři muži skončili ve vazbě, obviněni jsou z účasti na organizované zločinecké skupině a vydírání. Dvě ze zadržených žen podle policie minimálně 860 000 korun legalizovaly tím, že k převodům peněz poskytly své bankovní účty. Obviněné jsou z účasti na organizované zločinecké skupině a z legalizace výnosů z trestné činnosti. Stíhány jsou na svobodě. Ještě jeden podezřelý je v současné době neznámo kde, dodal Ibehej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy