Fotky: Tohle je 100 metrů, to mi nedělejte. Zeman v Krupce chválil Trumpovou a zpražil důchodkyni

Kliknutím se dostanete do galerie.
Třináctitisícová Krupka na Ústecku, celostátně proslulá zejména kupčením s hlasy při komunálních volbách v roce 2010, přivítala hosta z nejváženějších.
Prezidenta republiky. A nepřivítal ho nikdy jiný než právě Zdeněk Matouš, starosta, kterého někteří z místních vinili z organizování kupčení.
Miloš Zeman se nejprve setkal se zastupiteli.
Zatímco lidé se pomalu trousili na místní náměstí, připraveny už byly lavice, pódium...
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Martin Biben Jakub Plíhal, Martin Biben
23. 11. 2016 19:35
Prezident Miloš Zeman v rámci svého putování po krajích České republiky besedoval se stovkami občanů v Krupce na Teplicku, kam zamířil v rámci třídenní cesty po Ústeckém kraji.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.

před 35 minutami

Právní výbor Senátu doporučil Barrettovou do Nejvyššího soudu USA

Právní výbor amerického Senátu dnes podle očekávání doporučil soudkyni Amy Conyovou Barrettovou do nedávno uvolněné pozice v Nejvyšším soudu USA. Hlasování bojkotovali opoziční demokraté, kteří hlasitě protestují proti neobvykle rychlé snaze vládních republikánů dosadit Barrettovou do funkce ještě před prezidentskými volbami, do nichž zbývají méně než dva týdny.

Poslední slovo ke jmenování soudkyně vysloví plénum Senátu již v pondělí a s největší pravděpodobností ji jako členku nejvyšší americké soudní instance potvrdí, napsala agentura AP.

Barrettovou do funkce nominoval republikánský prezident Donald Trump krátce poté, co v polovině září zemřela soudkyně Ruth Baderová Ginsburgová. Ta patřila k liberálnímu křídlu soudu, zatímco Barrettová v případě svého potvrzení do funkce posílí konzervativní většinu v tribunálu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy