Obrazem: Miloš Zeman přijel, povolil a odjel. Strana práv občanů může zase nosit jeho jméno

Podívejte se na sjezd SPO(Z).
Příchod na sjezd Strany práv občanů se neobešel bez důkladných kontrol batohů i novinářských průkazů.
Uvnitř už se celý den schůzovalo. Zde poslední momenty Jana Veleby coby předsedy.
Kdyby nebylo patrné, ke komu strana vzhlíží, byla tato pohlednice prakticky na každém stole.
Přítomen byl i člen SPO, před revolucí člen VB, dnes šéf Bojovníků za svobodu, Jaroslav Vodička.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
28. 3. 2018 21:40
Miloš Zeman přijel na sraz své strany Strana práv občanů (SPO). Po jeho odjezdu strana opět přijala do názvu slovo Zemanovci, aby se prý více odlišila od SPD Tomia Okamury.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy