Foto: "Miloš Zeman by měl být souzen za velezradu!" Tisíce lidí protestovaly v Praze

Foto: "Miloš Zeman by měl být souzen za velezradu!" Tisíce lidí protestovaly v Praze
Lidé se po necelém měsíci opět sešli na Václavském náměstí na demonstraci proti Marii Benešové a také Andreji Babišovi.
Akci svolal spolek Milion chvilek pro demokracii.
Už před jejím začátkem dobrovolníci stříkali sprejem na dlažbu značky pro dvoumetrové rozestupy.
Hlavním motivem akce byl požadavek na rezignaci ministryně spravedlnosti Marie Benešové.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
20. 5. 2021 22:45
Několik tisíc žádalo ve čtvrtek večer na Václavském náměstí odstoupení ministryně spravedlnosti Marie Benešové, jejíž kroky měly výrazný podíl na rezignaci nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Hlasitým protestům neunikli ani premiér a prezident. Akci svolal Milion chvilek pro demokracii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Německé strany začaly formálně jednat o koalici, kancléře chtějí volit na Mikuláše

Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení a liberálové (FDP) chtějí koaliční smlouvu o budoucí vládě vypracovat do konce listopadu, uvedli zástupci těchto politických uskupení. Ve čtvrtek formálně začínají koaliční vyjednávání. Volbu nového spolkového kancléře plánují v týdnu od 6. prosince.

Příští středu začnou fungovat pracovní skupiny zabývající se jednotlivými tématy. Současnou šéfku německé vlády Angelu Merkelovou má na tomto postu nahradit Olaf Scholz z SPD. Kancléře volí poslanci Spolkového sněmu (Bundestagu), potřebná je většina všech členů této komory parlamentu.

Volby v Německu se konaly 26. září a těsně zvítězila SPD s 25,7 procenta hlasů, druhá skončila konzervativní unie CDU/CSU s 24,1 procenta hlasů. Rozhodující slovo v dalším politickém vývoji připadlo dvěma menším stranám, FDP a Zeleným, které by byly schopné sestavit koalici jak se sociálními demokraty, tak s křesťanskými demokraty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy