Foto: Mike Pompeo v Česku. Pocta hrdinům, pivo a jednání s českými špičkami

Foto: Mike Pompeo v Česku. Pocta hrdinům, pivo a jednání s českými špičkami
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo přiletěl v úterý s manželkou Susan do Prahy na oficiální návštěvu Česka.
Dvoudenní návštěvu začal v Plzni. Nejdříve si prohlédl Muzeum generála Pattona a poté zamířil k památníku Díky, Ameriko! na Americké třídě.
Tam už na něj čekala delegace v čele s primátorem města Martinem Baxou (ODS).
Amerického ministra zahraničí doprovázel na jeho cestě Českem šéf české diplomacie Tomáš Petříček (ČSSD). Spolu jednali o vztazích mezi USA, Evropskou unií a Čínou nebo rozvoji ekonomické spolupráce.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
12. 8. 2020 20:21
Americký ministr zahraničí a bývalý šéf CIA Mike Pompeo přiletěl na dvoudenní návštěvu Česka. Jednal se svým českým protějškem Tomášem Petříčkem i premiérem Andrejem Babišem, hlavními tématy byla bezpečnost, energetika a svoboda. Pompeo také podpořil předsedu Senátu Miloše Vystrčila v jeho cestě na Tchaj-wan. Nakonec se krátce setkal i s českým prezidentem. Ve čtvrtek Pompeo odlétá do Slovinska.
 

Právě se děje

před 34 minutami

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na koronavirus v úterý nehrají

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na nákazu koronavirem v týmu nenastoupí v úterním zápase 5. kola extraligy proti pražské Spartě. Klub to uvedl v krátké tiskové zprávě s tím, že další informace nebude poskytovat.

"Hráčský kádr i realizační tým v současnosti podstupuje testy na přítomnost nákazy covid-19. Klub postupuje dle nařízení Krajské hygienické stanice Pardubického kraje," uvedli zástupci Dynama.

Východočeši v extralize doposud odehráli čtyři zápasy, ve kterých získali dva body za výhru v prodloužení nad Plzní. Naposledy hráli v neděli, kdy doma podlehli Zlínu 0:2.

V úterý se tak uskuteční jen tři utkání, v karanténě jsou totiž i hráči Litvínova, Třince a zřejmě i Karlovy Vary, kteří oznámily podezření na nákazu koronavirem ve čtvrtek. V neděli se poté k tréninku po desetidenní pauze vrátily Vítkovice, které se stejně jako Kometa Brno zapojí zpět do programu extraligy v pátek.

Všechna utkání, která nejsou sehraná v řádném hracím termínu, se musejí dohrát nejpozději do 40 dnů. Jinak budou zápasy považovány za nesehrané a o jejich výsledcích rozhodne sportovně-technická komise ČSLH.

Další zprávy