Foto: Lidé na Hlavním nádraží se loučí s Nicholasem Wintonem

Foto: Lidé na Hlavním nádraží se loučí s Nicholasem Wintonem
K památníku na počest činu sira Nicholase Wintona na pražském Hlavním nádraží nosí lidé od středečního zveřejnění Wintonova skonu květiny a svíčky.
Uctívají tak památku zesnulého hrdiny, který před takřka jistou smrtí zachránil 669 dětí z předválečného Československa.
Právě odsud, z prvního nástupiště Hlavního nádraží, děti odjížděli vlakem do Velké Británie, zatímco jejich rodiče zde museli zůstat.
V pátek odpoledne, dva dny po Wintonově úmrtí, zde byla svolána pietní akce.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
3. 7. 2015 17:40
K památníku Nicholase Wintona na pražském Hlavním nádraží lidé od středy nosí květiny a svíčky. V pátek odpoledne se zde konala pietní akce za účasti ministra dopravy Daniela Ťoka i zástupce Izraele.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy