Foto: Lidé na Hlavním nádraží se loučí s Nicholasem Wintonem

Foto: Lidé na Hlavním nádraží se loučí s Nicholasem Wintonem
K památníku na počest činu sira Nicholase Wintona na pražském Hlavním nádraží nosí lidé od středečního zveřejnění Wintonova skonu květiny a svíčky.
Uctívají tak památku zesnulého hrdiny, který před takřka jistou smrtí zachránil 669 dětí z předválečného Československa.
Právě odsud, z prvního nástupiště Hlavního nádraží, děti odjížděli vlakem do Velké Británie, zatímco jejich rodiče zde museli zůstat.
V pátek odpoledne, dva dny po Wintonově úmrtí, zde byla svolána pietní akce.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
3. 7. 2015 17:40
K památníku Nicholase Wintona na pražském Hlavním nádraží lidé od středy nosí květiny a svíčky. V pátek odpoledne se zde konala pietní akce za účasti ministra dopravy Daniela Ťoka i zástupce Izraele.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hvězdou týdne v NHL je díky pěti gólům Toffoli

Hvězdou týdne v NHL byl vyhlášen útočník Tyler Toffoli z Montrealu. Osmadvacetiletý Kanaďan byl ve sledovaném období nejlepším střelcem soutěže s pěti góly ze čtyř zápasů, během nichž si připsal celkově osm bodů.

Toffoli pomohl Canadiens stát se teprve druhým týmem v historii NHL, jenž získal alespoň bod v prvních šesti utkáních sezony. Montreal je navíc všechny odehrál na ledě soupeře.

Druhou hvězdou byl vyhlášen veterán Joe Pavelski. Šestatřicetiletý centr dovedl Dallas ke dvěma vítězstvím v úvodních dvou zápasech sezony sedmi body za tři góly a čtyři asistence, v obou případech navíc vstřelil vítězné branky.

Jako třetí byl oceněn brankář John Gibson z Anaheimu, který minulý týden zlikvidoval 95 z 99 střel. Ve třech utkáních měl průměr 1,33 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů 96 procent.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Italský premiér Giuseppe Conte podá v úterý demisi. Uvádí to agentura Reuters. Conteho vláda ztratila minulý týden absolutní většinu v Senátu

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ministerstvo bude chtít od ruského velvyslance vysvětlit zadržení Navalného i násilné potlačení protestů, řekl Petříček

Ministerstvo zahraničí bude chtít od ruského velvyslance v ČR Alexandra Zmejevského vysvětlení zadržení opozičního vůdce Alexeje Navalného i násilného potlačení protestů v Rusku. Řekl to ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Zároveň velvyslanci resort sdělí svůj postoj k celé věci.

Petříček se kvůli koronaviru nemohl zúčastnit dnešního jednání ministrů zahraničí zemí Evropské unie, kteří se neshodli na potrestání ruských činitelů odpovědných za Navalného uvěznění. Některé země chtěly dát přednost jednání s ruským vedením, šéf unijní diplomacie Josep Borrell proto vyrazí začátkem února do Moskvy apelovat na propuštění Navalného.

Zdroj: ČTK
Další zprávy