Foto: Lidé odhazují s bundami i respirátory. Na náplavku v Praze vyrazila policie

Foto: Lidé odhazují s bundami i respirátory. Na náplavku v Praze vyrazila policie
S teplým počasím lidé vyrážejí ven, odkládají bundy a s nimi nezřídka i respirátory.
Toto je zhruba běžný obrázek na Národní třídě v Praze.
Lidé s teplem a nekonečně prodlužovaným a tragicky komunikovaným "lockdownem" začínají zhusta ztrácet výdrž a odkládají respirátory. A to nejen na místech, kde jsou sami.
Nutno říct, že zdaleka ne všichni. Abychom předešli nařčení ze selekce jen lidí bez ochrany dýchacích cest nebo naopak, udělali jsme malý pokus. Tato a následující čtyři fotografie jsou z pěti po sobě jdoucích "zelených" na poměrně frekventovaném přechodu u Národního divadla.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
1. 4. 2021 10:12
S teplým počasím lidé vyrážejí ven, odkládají bundy a s nimi zhusta i respirátory. Podívejte se, jak to vypadá v centru hlavního města a také na Pražany oblíbené náplavce. Hned první slunečný den na ni vyrazila řada lidí a zřejmě i po ohlasu na sociálních sítích sem nastoupila policie. V několika vozech s ampliony domlouvala lidem, aby si nasadili respirátory. Podívejte se, jaký efekt to přineslo.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy